• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
S

slawek77

Gość
#1
Witam jakiś czas temu zrobiłem sobie żuraw budowlanego na makietę, oto efekt prac.
Żuraw został usztywniony cianoakrylem oraz konstrukcja została przystosowana do łatwego transportu na imprezy.

Dźwig do nawęglania mamy i my ;) czyli my TT-tkowcy

Postanowiłem sobie zrobić skład 8 wagonów po dwie armaty na każdym.
Praca wykonana wczoraj.

Kolejne prace będę zamieszczać w tym temacie.

Oraz wloty do tunelów
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

slawek77

Gość
#2
Wiadukt dla kolego na makietę.

Przepraszam za kolejny post pod postem lecz maksymalnie można wstawić zdjęć 16 szt


Oraz Chorzowski budynek oraz chliwiki

Wszystkie projekty z tego posta zostały utracone na zawsze :( awaria dysku twardego )
Czas poświęcony nad tymi projektami to ponad 30 godzin prazy :(
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#3
Ładne prace .Gdzie w Chorzowie znajduję się ten budynek ? Z ciekawości pytam bo chlewiki jeszcze w kilku miejscach stoją :)
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#5
Szkoda że nie zrobiłeś czerwonych ram okiennych :)
To fakt że chlewików trochę jeszcze jest a te na Poniatowskiego to nawet nie daleko mnie.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#6
A to chyba mieszkamy nie daleko siebie, bo na Poniatowskiego patrzę z okna ;) a dokładnie F-Karpińskiego
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#9
Dziękuję za wszystkie docenione głosy, i ciesze się że podobają się moje prace.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#10
Po ciężkiej walce udało się postawić suwnice na nogach

Suwnica z wyglądu prosta ale już do narysowania nie
najgorsze etap rysowania jest za mną, teraz z górki

Oto efekt.
Logo firmy tez musi być ;)
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

slawek77

Gość
#12
Ogólnie chlewiki występują w całej Polsce tam gdzie są budynki przedwojenne, ale nie tylko.
Unia dopłaca miastom za te że zlikwidują je.
Lecz tak szybko nie nastąpi, bo samych piwnic w danych budynkach jest mniej nisz mieszkań.
U mnie w budynku jest 8 mieszkań a samych piwnic jest tylko 5 :)

Buda sterownicza trafiał na swoje miejsce.
 

Załączniki

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#13
Część chlewików na pewno nie zostanie zlikwidowana chociażby ze względu na to że są pod pieczą konserwatora zabytków jakkolwiek to brzmi. Nawet więcej jest szansa na uzyskanie dofinansowanie remontu tego typu obiektów ale pod warunkiem że są wpisane do rejestru zabytków.
Z drugiej strony taki stan rzeczy dla statystycznego użytkownika takiego obiektu często jest utrudnieniem.
Najważniejsze żeby się uchowały i nadal stanowiły część naszej zabudowy miejskiej.

Suwnica wygląda bardzo dobrze :)
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#14
Chlewiki które są u mnie na podwórku to po woli się same rozpadają, a jak zgłoszono ten fakt to PGM odpowiedział że nie mają pieniędzy :)
Wiec za własne pieniądze położyłem nową papę na swojej części.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#18
FINISZ teraz malowanie, ale to już nowo poskładany bo ten jest testowy i niestarannie został posklejany. Jedynie do poprawki mocowanie silnika, ale to już drobnostka.
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
#19
Prawie gotowa lecz nie mam pomysłu z czego zrobić okablowanie na górny silnik oraz na szpulę.
Na razie zamontowałem 4 smd bo tylko tyle miałem, w poniedziałek dokupię i przylutuję bo kable mam wyprowadzone.

Mam nadzieję że się podoba moja praca.
Czas projektowania oraz sklejania to grubo ponad 30 godzin pracy.
Dziś walczyłem do 2:30
Oto efekt
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#20
Znakomita robota!
Górne okablowanie o którym wspomniałeś może dało by radę zrobić z drucika miedzianego ściągniętego z uzwojenia małego silnika?