• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
Kolejne zdjecia
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Wiec tak, festyn naprawdę udany tłumy ludzi !! makieta została zlicytowana za 500 zł lecz osoba która ją kupiła podarowała makietę szkole.
Bardzo fajny gest !!
Hhh 500 zł nie wiele ale ja się cieszę że mogłem pomóc, i warto było spędzić 200 godzin aby w jakimś małym stopniu pomóc tym chłopakom.
Było sporo sponsorów oraz darczyńców którzy przekazali nagrody na licytacje i nie tylko.

Razem z Jarkiem czyli z Borczykiem z forum TT ułożyliśmy oto taki teks który trafi na makietę.
Jarek Pani Dyrektor była zaskoczona tym napisem i przeczytała go publicznie oraz podziękowała, więc podziękowania poszły tez w Twoim kierunku.
Ja również dziękuję Tobie za pomoc w ułożeniu tego tekstu.
Oto takie logo znajdzie się na obudowie makiety w raz z tym opisem.
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Slawku77, szacun za całokształt.
Historie chłopaków do których linki podałeś..., powiem tak - nie wiem co bym ja zrobił na miejscu ich rodziców. Sam mam 2-ch synów... po prostu niewiem...

Pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Co mam powiedzieć, pomogłem na tyle ile umiałem, i pewnie każdy z nas by tak postąpił i pomógł jak tylko może.
Sam mam dwóję dzieciaków i wiem jedno pieniądze to nie wszystko, najważniejsze jest zdrowie, a coś o tym wiem bo jak córka się urodziła to po 4 godzinach została zawieziona na ojom, lecz na szczęści wszystkie jest w porządku, teraz ma już 8 lat i jest pogodną wesołą dziewczynką, co widać to na zdjęciu w jasnym kapeluszu ;)
Co wiem to bardzo dużo ludzi pomagało w zbiórce, nawet były anonimowe wpłaty na fundację na konta chłopaków.
Oskar czyli chłopak który ma skręt jelit otrzymał i jego mama mieszkanie w bloku, bo ich warunki nie nadają się do mieszkania przy tego typu chorobie.
Nie wiem kto w tym pomagał dokładnie ale prawdopodobnie rada rodziców oraz dyrekcja szkoły.
Mieszkanie wymagało remontu i tu też pomoc przyszła od sponsorów.
Oskar jest przed kolejna operacją chyba 9 lecz pierwszy raz od Października pozwolono mu wyjść do domu na kilka dni, i zagościł na festynie szkolnym na kilka minut, było widać że jest słaby ale jego stan się polepsza.
Na festynie byli też przedstawiciele z Urzędu Miasta oraz telewizja.

Też podobno znaleźli się osoby przeciwni tej całej pomocy, i wydzwaniali gdzie tylko mogli by festyn nie odbył się, ale to już zostawmy bez komentarza.

Drugiego z chłopców nie była na festynie przynajmniej ja o tym nic nie wiem.


Makieta miała być robiona w dwie osoby, lecz dwa tygodnie przed imprezą zaistniała nieprzyjemna sytuacja i musiałem szkołę od nowa sklejać i wszystko sam robić od podstaw, no szkoda bo można było ją zrobić lepiej i więcej szczegółów.
Drzewa miały być od freona lecz freon wysłał drzewa w skali 1:87 a makieta jest w skali 1:120.
Nie wiem kto tu popełnił błąd ale to już nie ma znaczenia, na szczęście miałem drzewa na makiecie więc je zdemontowałem i umieściłem na makiecie szkoły.

Na makiecie miały być tabliczki kto wykonał makietę oraz kto zasponsorował drzewa, lecz w tym przypadku byłem jedynym wykonawca tej makiety i postanowiłem nie umieszczać żadnej informacji na makiecie w czasie imprezy, tak że by nie było że przy okazji sobie zrobiłem reklamę działalności !!!!
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Mała zmiana z alfabetu na cyferki
Płot typ 15 spłodziłem dziesięć nowych typów płotów, a ten jest ostatni reszta zdjęć niebawem na stoisku warzywnym :LOL:
Płoty ze słupami są tak skonstruowane że nie trzeba męczyć się z sklejaniem każdego przęsła osobno ;)
Szybko łatwo tanio :D
6 przęseł jest razem i od góry nakłada się słupy.
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Parę dni temu Pani dyrektor poprosiła mnie bym przechował makietę u siebie na czas remontu szkoły.
Dziś Żona odebrał obudowę i oto tak wygląda.
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Po 3 miesiącach w końcu udało się zakończyć projekt lokomotywowni.
Nie przyklejałem szyb ze względu że muszę go jeszcze usztywnić, i może pomalować.
Oraz wstawiam zdjęcia orginału
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Słuszna uwaga w projekcie poprawię na karton 0,3mm a nie o,6 mm jak na zdjęciu.
Dziękuję za spostrzegawczość
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Naklejane jest technologicznie prostsze ale właściwy efekt to wycięta konstrukcja drewniana i w nią wklejane z kartonu o grubości takiej samej jak drewno kawałki muru z cegłami. Większa robota z projektowaniem i jeszcze większa ze sklejaniem modelu ale ... nawet w skali Z coś takiego występuje - Faller ma kartonowy model tartaku tak właśnie zrobiony.

IMG_3437.JPG
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
Jeszcze lepiej by wyglądało i było łatwiejsze w wykonaniu, wypalenie na grubszym kartonie ściany z cegłami ,w miejscach na konstrukcję musiało by być już wypalone miejsce i wstawić taki szablon jak jest na zdjęciu żeby się schował na równo.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Jeśli chodzi o płaskie belki to wystarczy pominąć dodatkowe elementu i pozostawić tak jak jest wypalone, lecz wtedy problem przy malowaniu by nie zamalować belek.
Szło by zrobić tak jak opisał @Zdrada69 tylko że więcej sklejania.
Zamiast nacinać dane linie to po prostu przeciąć linie by uzyskać ten patent.
Lecz budynek z linku jest robiony na kartonie około 3mm co w skali TT ta grubość była by raczej niedopuszczona i narzekali by że ściany mają po 40 cm gr.
Dlatego taki efekt jest łatwiej uzyskać na kartonie 3mm niż na 1 lub 1,5 mm

Będę robić jeszcze ten budynek więc zobaczę jak wyjdzie ta metodą, lecz na pewno więcej sklejania będzie.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora: