• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
Pierwszy test podjazdu na wózki inwalidzkie oraz test siatki ogrodzeniowej na boisko.

Podjazd został pomalowany pędzlem, lecz muszę go jednak areografem potraktować by był lepszy efekt.

Szkoła została już usztywniona i dziś idzie do Adama na malowanie, potem okna itd..
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Rozumiem, że ma być to "Tysiąclatka". Drobny szczegół - w większości tych budynków jakie widziałem, a w jednym się nawet uczyłem jest inny układ okien - taki jak na fotce w linku:
http://blokitomy.pl/wp-content/uploads/2015/10/niegocińska1002.jpg
Faktem jednak jest - jak się obejrzy fotki jakie wyszuka wujek Google że takie jak Ty zrobiłeś też często występują. Nie jest to więc krytyka a jedynie wskazanie innej opcji. Na marginesie ten układ okien jak w linku jest dość ciekawy - chyba słuzyl temu by z jednej strony wpuszczać powietrze ale z drugiej by unikać otwierania dużych skrzydeł przez które ktoś mógł chcieć skoczyć ???
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Tak jak Sławek zrobił jest też w oryginale, stronę wcześniej są zdjęcia i lokalizacja, ponadto idea powstania tego budynku jest trochę inna niż można by sądzić, ale to już Sławek pewnie napisze gdy projekt zostanie już przez niego skończony;).
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Tak okna są takie same jak w tej szkole, starałem się zrobić jak najwięcej szczegółów by model przypominał ten budynek.
Makieta powstaje w celu charytatywnym, i będzie do kupienia na festynie szkolnym dnia 26 maja, a pieniądze zebrane zostaną przekazane dla dwójki dzieciaków ciężko chorych z tej szkoły.
Sponsorem drzew których jeszcze nie widać ;) jest freon co bardzo mu dziękuję za tą hojność.
Jako że nie mam zdolności artystycznych do malowania to postanowiłem pasy nie malować a wyciąć z gotowego kolorowego papieru ;) no i je przykleić.
Jeszcze mam sporo pracy i mam nadzieję że się wyrobię do festynu.
Kolejne zdjęcia wstawię już jak makieta będzie gotowa ;)
Rozmiary makiety 70x100
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Powodzenia w projekcie i maksymalnej ceny w zbożnym celu życzę.
Z pasami to najlepiej malować w jednym kolorze a następnie wykleić taśma modelarska co trzeba - przy prostych pasach to nie problem - i malować drugim kolorem (no ale ty już masz poskładane i z oknami więc raczej nie da rady). Warto pamiątać że lepiej w pierwszej kolejności malować jaśniejszym kolorem.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
Rozumiem, że ma być to "Tysiąclatka". Drobny szczegół - w większości tych budynków jakie widziałem, a w jednym się nawet uczyłem jest inny układ okien - taki jak na fotce w linku:
http://blokitomy.pl/wp-content/uploads/2015/10/niegocińska1002.jpg
Faktem jednak jest - jak się obejrzy fotki jakie wyszuka wujek Google że takie jak Ty zrobiłeś też często występują.
Szkoła szkole nierówna ;-)

U mnie na "rodzimym" osiedlu było kilka szkół i każda różnego wyglądu.
Co ciekawe w wiki pokazują podobną jak moja podstawówka, z drobnym szczegółem, moja była/jest lustrzanym odbiciem. Schody z prawej, boczna klatka schodowa, z lewej ;-)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:POL_Warsaw_School_No71.jpg

p.s. tysięczna tysiąclatka SP148, to również "moje śmieci" i wygląd również jak lustrzane odbicie tej na Niegocińskiej?


edit
aż sprawdziłem tą z wiki i się okazało, że ją znam.

Zaczynałem tam swoją karierę modelarską w wieku lat 8 - rodzice mnie zapisali do pracowni szkutniczej ;-)
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Sławku, chapeau bas dla Ciebie za wkład pracy i w ogóle za inicjatywę i samą pracę jaką przekazujesz na licytację...,
no i oczywiście zdrowia dla Dzieciaków.

Pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Na wysoką cenę licytacji nie ma co liczyć, ale choćby 300 400 zł zawsze to jakiś pieniądz który trafi na szczytny cel.
Podobno ma być grill więc jak ktoś jest z okolic Chorzowa to zapraszam na grill ;) każdy grosz jest potrzebny ;) nie wiem po ile będzie kiełbaska :D ale w takich sytuacja nie patrzy się na koszty.
Będzie tam wiele innych atrakcji lecz nie znam dokładnych szczegółów, każda klasa organizuje coś innego.
Jest to festyn rodzinny więc zapraszamy z cała rodzinką.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Przód szkoły zatrawiony :)muszę coś wykombinować by tak ten chodnik nie odstawał, ale tym to się zajmę na samym końcu.
Oraz popoprawiać te nie doróbki przy malowaniu, ogólnie efekt prac zaczyna się ujawniać o_O
Ups o mały włos zapomniałbym o parapetach
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Cieszę się że się podoba ale jest sporo poprawek więc na razie jest dobrze, ale do bardzo dobrze jeszcze wiele brakuje.
Kolejne prace idą cała parą.
Makieta miała być gotowa na dziś, i trafić do szkoły lecz mam kilkudniowy poślizg :niepewny:
Jest wiele poprawek do zrobienia co gołym okiem tego nie widać a na zdjęciu widać to bardzo dobrze.
Pasy na jezdni przykleiłem bo wolę nie ryzykować z malowaniem, i tak już jest opóźnienie.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Mała rzecz a cieszy - bardzo urozmaica i dodaje smaku pomalowana na biało-czerwono barierka przy przejściu dla pieszych.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
A jednak nie udało się skończyć dziś by makieta była gotowa na jutro
zostały mi jeszcze parapety kominy oraz poprawki

3 tygodnie to stanowczo za mało by wykonać taką makietę na wysokim poziomie
Muszę jeszcze pobawić się z bokami makiety bo nie za bardzo się prezentują
Drzewa miały być od freona lecz ma tyle pracy że nie wyrobił się i nie wysłał, wiec zamontowałem takie jak miałem pod ręką.
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Jak byś nie napisał, że brak parapetów to bym się niedomyślił...
I tak odwaliłeś kawał DOBREJ roboty.

Zdrowia dla Dzieciaków i pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Makieta skończona oraz makieta trafiła do szkoły do pokoju pamięci ;)
W piątek zostanie zlicytowana
 

Załączniki