• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Dlatego zastrzegłem, że nie wiem, jak jest w oryginale, a moje uwagi odnosiły się do ogólnych zasad stosowanych w Polsce. Ale tego stwierdzenia nie rozumiem:
jeśli byś się przyjrzał zdjęcia nastawni prawdziwej to sam byś stwierdził że schody nie mogą być w innym miejscu, bo wtedy schody zasłaniały by okna
Jak schody mogą zasłaniać okna? Tak, jak są, nie dają dostępu do okien z jednej strony, gdyby były w środku pomieszczenia i dałoby się je obejść dookoła, byłoby inaczej. No ale tak to zbudowali i nie ma co dalej nad tym deliberować.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Pierwszy poradnik dotyczący paraloidu b72
>>>>>Poradnik Modelarski<<<<<
Stopniowo będę zamieszczać poradniki jak najlepiej podejść do sklejania modeli kartonowych i nie tylko.
Z modelami kartonowymi mam styczność od ponad roku, na koncie mam dziesiątki sklejonych modeli, dzięki temu doszedłem do fajnych trików jak najlepiej i najszybciej posklejać model kartonowy.
Może komuś się przyda, niebawem pierwsze filmiki ukażą się na sklepie w dziale Poradnik modelarski.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Jasne że mogę, to nie żadna tajemnica ;) może konkurencja się czegoś nauczę :D
Po prostu zrobiłem grawerkę tych elementów ;) czyli elementy odstające zostały pominięte przy grawerowaniu, dlatego taki efekt nitów.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Postanowiłem w końcu posklejać ten most w całość, sporo detali zniechęca mnie aby ten projekt ukończyć
Lecz nie poddaję się i kiedyś go skończę
Oraz pierwszy test wytrzymałości
Kiedyś zadano mi pytanie czy most będzie wytrzymały, więc oto pierwszy test.
Jedna polówka nie jest jeszcze sklejona w 100 % po sklejeniu całości udźwig mostu będzie jeszcze większa.
 

Załączniki

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Kilka postów wyżej pytałem o tamte nity, bo robię podobny most tylko nieco bardziej skomplikowany i nie laserowo. Wszystko ręcznie. Dzięki za odpowiedź.
Kiedyś zadano mi pytanie czy most będzie wytrzymały, więc oto pierwszy test.
Jedna polówka nie jest jeszcze sklejona w 100 % po sklejeniu całości udźwig mostu będzie jeszcze większa.
Co do wytrzymałości - na początku giętkość kartonu narzucała mi wątpliwość w to, czy most się nie ugnie pod np. Gagarinem od Roco (H0), ale gdy już podstawowa konstrukcja była sklejona to sam się zdziwiłem jak taka kartonowa kratownica jest wytrzymała. Teraz mógłbym postawić w poprzek (jak na twoim zdjęciu: http://forum.modelarstwo.info/attachments/gfdh-jpg.467380/ ) ze 3 gagariny i czuje, że nic by się nie ugięło :) Bryła mojej konstrukcji bardzo podobna do twojej. Znaczy w sumie nie mojej bo kopiuję rzeczywistość.
A'propos - wykonując ten most wzorowałeś się na jakimś oryginale? Jeśli tak, można wiedzieć gdzie się znajduje?
 
Ostatnio edytowane: