• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
Tym razem informacja, będę na giełdzie w Warszawie w Niedzielę jak ktoś coś potrzebuje pisać to zabiorę to ze sobą.
Nie będę mieć całego towaru ze sobą dlatego pozwoliłem sobie dać info.
Jak co to pisać na PW lub składać zamówienia na sklepie z odbiorem osobistym i płatnością na miejscu.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Tym razem taki wynalazek, co to za budynek to nie wiem, wiem że stał koło lokomotywowni typ: c
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Dzięki, cegła nacinana nie grawerowana, a to dlatego że grawerowanie długo trwa niż nacinanie całej cegły.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Przęsło jest całe z kartonu 0,6mm oraz 0,3 mm
Kleiłem jak zawsze tym klejem + usztywniałem paraloidem b72
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Ponieważ zamieściłeś zdjęcie oryginału, do tej cysterny miodu jak doleję odrobinę dziegciu, żaden budynek zbudowany w takiej technologi nie ma wypełnienia konstrukcji, z cegieł, z gliny, z gliny ze słomą, zagłębionego w kierunku wnętrza, jak to widać w modelu, przynajmniej takiego nie widziałem, nawet na tym zdjęciu widać że jest na tym samym poziomie co belki konstrukcyjne.
Ale mogę się mylić, tyle że chciałbym taki zobaczyć.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Jeśli sobie kupisz budynek typ: A to będziesz miał go bez cegły ;) tak jak prawdopodobnie był w oryginale, oraz jeśli nie zamontujesz belek to wtedy belki odstające nie będą Tobie przeszkadzać jak teraz.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Jeśli sobie kupisz budynek typ: A to będziesz miał go bez cegły ;) tak jak prawdopodobnie był w oryginale, oraz jeśli nie zamontujesz belek to wtedy belki odstające nie będą Tobie przeszkadzać jak teraz.
Nie zrozumiałeś, mnie to nie przeszkadza, to jest niezgodne ze sztuka budowlaną, tylko tyle, model nie jest do końca modelem, jest impresją na temat.
W budynkach z tzw.muru pruskiego cegła nie jest cofnięta względem belki nośnej, u Ciebie belki konstrukcyjne wystają.
Jako przykład http://www.murpruski.pl/ekologia/

Model jest ładny ale niepoprawny i tylko tyle.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Tak jak napisałem wyżej, jeśli nie przykleisz belek to belki będą równa ze ścianą czy cegłą tak jak powinny być.
Belki dodałem gratis do modelu jako maskownica ;) które przykleiłem z braku czasu na pomalowanie budynku.
Belki które odstają może wykorzystać jako maskownicę przy malowaniu ścian, i potem można je zdemontować.
W ten sposób nie trzeba się martwić że belki zostaną zamalowane przy malowaniu ścian.
 

Załączniki