• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
cd...
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Ogólnie zdjęcia fajne, aczkolwiek niektóre są z rozjechaną ostrością - nie wiadomo co autor chciał przekazać.
I jeszcze jedno... gdzie ta impreza??:podstepny:

Pozdrawiam z MMz:)
A to dlatego że nie potrafię dobrze ustawić nowego aparatu :(
Jak założę macro to właśnie takie zjawisko występuje że zdjęcia są po bokach zamazane.
Brak czasu powoduje żeby porządnie pobawić się nowym sprzętem.
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
Bo mnie się wydaje, że jak robisz makro to powinieneś robić zdjęcie małego elementu. Np drzwi, lub okno. A jak ty robisz na makro zdjęcie całego budynku np.dworca jak wyżej,z odległości pół metra to Na pewno Ci zdjęcie nie wyjdzie.
 
Reakcje
2.429 72 3
nie potrafię dobrze ustawić nowego aparatu
Spokojnie, ogarniesz sprzęt;)

robisz na makro zdjęcie całego budynku np.dworca jak wyżej,z odległości pół metra to Na pewno Ci zdjęcie nie wyjdzie
Aparat ma zakodowaną odległość w pamięci i jeśli ją przekroczysz to zdjęcia niestety będą tak wychodzić.
Musisz się po prostu pobawić sprzętem i go wyczuć...

Pozdrawiam z MMz:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.900 386 20
...pamięć wewnętrzna urządzenia gdzie wgrany masz soft...
Pierwsze słyszę, żeby aparat miał zapisany w pamięci wewnętrznej odległość ostrzenia. Przecież odległość ostrzenia zależy od ustawienia odpowiedniej odległości, w obiektywie, a nie od jakiegoś oprogramowania. Kolega używa aparatów z wymiennymi obiektywami, zatem to lustrzanka albo tzw bezlusterkowiec. W takich aparatach odległość ostrzenia ustala się obracając odpowiedni pierścień na obiektywie.
 
Reakcje
2.429 72 3
Spojrzałem w specyfikacje i nie wiem...może dziś nie trybię, ale czyta się to gorzej jak podręcznik/ instrukcję obsługi PENDOLINO (ogólny opis eksploatacji i obsługi ma 565 stron)(n)

Pozdrawiam z MMz:)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
S

slawek77

Gość
Ja to zawsze miałem problemy z fotografią, czy robiłem telefonem czy aparatem za parę tysięcy to i tak zdjęcia do bani.
Musze iść na jakieś szkolenia to może wtedy nauczę się robić zdjęcia.
Myślałem że kupie lepszy aparat to zdjęcia będą lepsze, ale jaki widać umiejętności to podstawa obsługiwania aparatu.

Po prostu nie da się być we wszystkim dobry.

A oto mój nowy warsztat pracy ;) jeszcze w remoncie ale już niebawem przeprowadzka.
 

Załączniki

  • 98 KB Wyświetleń: 99
  • 91,6 KB Wyświetleń: 99

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.900 386 20
Ja to zawsze miałem problemy z fotografią, czy robiłem telefonem czy aparatem za parę tysięcy to i tak zdjęcia do bani.
Musze iść na jakieś szkolenia to może wtedy nauczę się robić zdjęcia.
Myślałem że kupie lepszy aparat to zdjęcia będą lepsze, ale jaki widać umiejętności to podstawa obsługiwania aparatu.
No niestety... To jest tak, jak już w wielu miejscach tego foru napisałem - aparat nie robi zdjęcia, zdjęcie robi fotografujący, notabene za taki wpis kiedyś dostałem parę negatywów od kilku kolegów... :D Ja ostatnio robię zdjęcia tylko telefonem i naprawdę można zrobić bardzo dobre i ostre zdjęcia takim sprzętem... Trzeba tylko chcieć i trochę poćwiczyć. :)
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
I to jest prawda, można mieć sprzęt za 20tys ale jak się nie ma wiedzy to nic się nie zdziała.
W moim przypadku może chęci są lecz brak czasu :( przynajmniej na dzień dzisiejszy.