• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
Troszkę pobawiłem się dziś tymi belkami, i można też w ten sposób zrobić lub jeszcze wypalić belki osobno i wkleić wycięte miejsce.
Przy okazji można sobie zobaczyć pixele monitora co gołym okiem tego nie widać ;)
Przy okazji, makieta szkoły została przykryta obudową z plexy 5mm
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Jak możesz przypomnieć wymiary tej makiety szkoły i podac ile +/- wyniosła Cię finansowo obudowa z plexi, a także czy robiłeś ją sam czy zleciłeś to będę wdzięczny.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Cała makieta ma wymiary 100x70 cm a koszt obudowy to 700 zł i była robiona na zamówienie w Bytomiu
Dodam że za obudowę zapłaciła Pani Dyrektor ja tylko ją zamawiałem.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Cała makieta ma wymiary 100x70 cm a koszt obudowy to 700 zł i była robiona na zamówienie w Bytomiu
Dodam że za obudowę zapłaciła Pani Dyrektor ja tylko ją zamawiałem.
Dzięki za informację. Chciałem +/- porównać do kosztu mojej pokrywy na moduł. Wyszedł podobny rząd wielkości jak sądzę - choć u mnie mniej materiału bo 30 cm szerokości ale więcej wycinania.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Wczoraj tam byłem usunąć rysę na bocznej ściance i podpytałem ile by wyszła taka obudowa o wymiarach 60cm x 30 x 20cm wysokość i koszt 400 zł
Nie jest to tani szpas :(
Jak kupię nowa maszynę o większym polu roboczym to będę sobie wtedy sam robić.
Do tego giętarka przyda się też żeby przednia ścianka była półokrągła.
Choć samo plexy jest drogie to powinno wyjść taniej.
[DOUBLEPOST=1505371049,1505370498][/DOUBLEPOST]Mam pytanie czy zna koś jakąś stronę do pobierania piosenek bez praw autorskich ? potrzebuję jakiś podkład muzyczny do filmiku
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Dziś wpadł na kawę Adrian z Chorzowa i takie coś razem stworzyliśmy, dokładnie jest to mocowanie na auta by w czasie jazdy auta się nie przemieszczały na wagonach.
Dobry patent by nie kleić na stałe aut na wagonie.
Wypaliłem testowo na kartonie 1mm oraz 1,5 mm lecz jak widać te 1,5mm jest stanowczo za grube.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Pomysł fajny, tylko trzeba to jakoś zamaskować, bo teraz rzuca się w oczy. Ja do unieruchamiania samochodów używam plastycznej masy mocującej "Tack-It". Nie przykleja się na stałe do elementów plastikowych, nie brudzi, nie wchodzi w reakcję chemiczną i utrzymuje modele w przyklejonym miejscu, a jak się chce odkleić, to nie pozostawia śladów.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Wystarczy pomalować i będzie mniej widoczne, również poprawiłem konstrukcji tak by tylko blokada była na jedna os żeby można była zablokować różne auta z różnymi szerokościami osi
 

Załączniki

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Ja używam Museum Gel do trzymania pojazdów i postaci. Tak samo nie zostawia śladów a jeszcze jest przezroczyste.



Tyle że jest bardzo powolnie płynne, także jeżeli są dziury w podstawie to używam Museum Putty, które jest bardziej twarde ale białe.

 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Dziś dojechała nowa zabawka ;) idziemy z rozwojem i technologią do przodu.
Teraz to co ograniczało mnie z wprowadzeniem nowych projektów to teraz będzie to możliwe.
Wiele projektów odrzucałem a to dlatego że czas wyprodukowania modelu był zbyt długi i kosztowny, to teraz się zmieni.

Oraz podziękowania dla kolegi Marcina ( KSK 1982 ) za sprezentowanie gablotki na modele.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

slawek77

Gość
Zdjęcie się nie wyostrzy bo zrobiłem tylko jedno :(
Niebawem się rozwinie lecz muszą skończyć Panowie remont pomieszczenia, bo się przeprowadzam z warsztatem w nowe miejsce.
Ale jest to nowy laser mocniejszy szybszy i większy, jeśli spełni moje wymagania zamawiam drugi.
O taki
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Zdjęcie się nie wyostrzy bo zrobiłem tylko jedno :(
Niebawem się rozwinie lecz muszą skończyć Panowie remont pomieszczenia, bo się przeprowadzam z warsztatem w nowe miejsce.
Ale jest to nowy laser mocniejszy szybszy i większy, jeśli spełni moje wymagania zamawiam drugi.
O taki
No i takie zdjęcie to rozumiem... :) (y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
OP
OP
S

slawek77

Gość
Anie od niego nie skopiowałem ani od tego, i ani od setek innych ludzi co sprzedają te maszyny.
A jeśli dokładnie chcesz wiedzieć skąd skopiowałem to Ci napisze.
Zdjęcie skopiowałem od osoby która mi sprzedała maszynę ;)
[DOUBLEPOST=1508352263,1508351266][/DOUBLEPOST]Ps strasznie droga ta maszyna :eek: ja w tej cenie mam 2 szt :D
https://tonery-tusze.co.pl/sklep/plotery-laserowe/ploter-laserowy-co2-60w?keyword=laser
Chyba zacznę handlować tymi maszynami bo niezły zarobek na tym jest.
No i najważniejsze sprzedawca z linku sprzedaje maszynę 60W a zdjęcie jest dokładnie z maszyny 100w
Więc kupujący może być troszkę zaskoczony brakującego wystającego tunelu z boku.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
A jeśli dokładnie chcesz wiedzieć skąd skopiowałem to Ci napisze.
No wiesz kolego... W dobrym tonie jest napisać skąd się bierze zdjęcia i wkleja na forum, jeśli oczywiście nie są Twojego autorstwa. To tak, jakby ktoś wziął Twoją pracę czy też Twój wyrób, wkleił dane gdzieś w necie, nie napisał, że to Twoja praca to jakbyś się czuł? Takiego typu działanie jak Twoje ma działanie w obie strony...
Jak dla mnie to zachowujesz się po porostu nie etycznie... :(
 
OP
OP
S

slawek77

Gość

Załączniki