• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje potyczki z kartonem

Mirek Włodek

Nowy użytkownik
KKMK
Do powstającego mojego modułu dwutorowego postanowiłem zbudować strażnicę pożarniczą.
Będzie to model strażnicy niemieckiej z lat 60 ubiegłego stulecia.
To moje pierwsze spotkania z kartonem.
Pozdrawiam
Mirek

Załączniki

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
:D
Żeby wieża nie wyglądała tak smutnie, zrób sobie taki daszek, wg opisu w Eisenbahn Journal 12/2002.

Przepis:
1.Rysujesz widok z boku, kolorowe kreski jak na rysunku, wycinasz szt. 3.
2.Na podstawie przyklejasz 2 szt., trzecia służyć będzie do pomiarów.
3.Rysujesz rozprostowany dach. Kolorowe kreski wg pkt. 1, poziome, rysujesz odpowiednio w odległościach pomierzonych na brzegu tego 3 egzemplarza, odmierzasz w środku, to ma być symetryczne.
4.Przyklejasz 4 szt. do "żeberek".
5.Usztywniasz brzegi cyjanoakrylem i przyklejasz pasek w tych krótkich bokach ośmioboku podstawy, na oko, po wyschnięciu kleju odcinasz i szlifujesz.
6.Wycinasz dachówkę tymi śmiesznymi nożyczkami, przyklejasz.
7.Malujesz.

Gotowe :razz:

Władek

Załączniki

OP
OP
M

Mirek Włodek

Nowy użytkownik
KKMK
strażnica

Witam
Myślę Władku że taka piękna iglica nie pasowałaby do tak "przemysłowego"dachu budynku.
To raczej iglica do pięknego zabytkowego obiektu.
Dzięki
Mirek

Załączniki

OP
OP
M

Mirek Włodek

Nowy użytkownik
KKMK
Strażnica

Witam
Jak wspominałem na wstępie to moje pierwsze potyczki z kartonem.Popracuję jeszcze nad postarzeniem tego budynku lecz daję słowo w naturze są trochę inne kolory.To przekłamania aparatu. Jeżeli nie z modułem to napewno ze strażnicą będę na spotkaniu grudniowym w "Kuźni"
P.S. Dwie fotki są czarno-białe i to już inaczej wygląda.
Pozostało parę drobiazgów do zrobienia dlatego to jescze nie koniec.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
Mirek

Załączniki

OP
OP
M

Mirek Włodek

Nowy użytkownik
KKMK
strażnica

Witam
Ostatnie fotki z moich męczarni kartonowych.

Pozdrawiam
Mirek

Załączniki

OP
OP
M

Mirek Włodek

Nowy użytkownik
KKMK
strażnica

Sciany budynku malowane farbami plakatowymi metodą nakładania kawałkiem gąbki.
Daje to efekt porowatości i struktury tynku.Farba musi być gęsta.
Dach natomiast to wydruk dachówki na kolorowym papierze z lekko wtartą pędzlem sproszkowaną akwarelą.
Pozdrawiam
Mirek

pado

Znany użytkownik
KKMK
Mirku czy są jakieś nowe foteczki z twych prac :?: Mam nadzieje że tak bo jestem bardzo ciekaw jak to tera wygląda. A moze już postawiłęś to na module. Malowanie gąbką plakatówką sprawdzę niebawem u siebie :)