• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje Podłogowo i Dioramowo

Reakcje
1.253 18 1
#1
Już w roku 1970 zauważono, że "zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy", no to zacznę tworząc pierwszy wątek w nowym dziale :)
Na początek filmik z manewrów SU46-037, jak widzę początkowo wykolejoną, po hamerykańskim torowisku.
Modelu dawno nie mam, ale bardzo za nim tęsknię ...

 
OP
OP
Bronco_Billy
Reakcje
1.253 18 1
#3
Wiesz może, czy ta obrotnica byłaby kompatybilna z Roco/Trix?
Kwestia dotyczy wyłącznie dostosowania do siebie łączeń między różnymi systemami torowisk. Obrotnicą steruje się np. multimausem tak samo, jak lokomotywą wyposażoną w dowolny dekoder jazdy. Pomost zachowuje zasilanie cały czas, a poszczególne zjazdy dostają zasilanie tylko wtedy, gdy pomost się z nimi połączy.
 
Ostatnio edytowane:

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#6
Rzeczywiście model zacny.
Główną przeszkodą w łączeniu Bachmanna z Trixem może być różnica wysokości nasypów.
Same szyny połączyć można klasycznymi złączkami po uprzednim usunięciu oryginalnych połączeń.
 
OP
OP
Bronco_Billy
Reakcje
1.253 18 1
#8
Nie wiem czy dobrze widzę ta obrotnica ma też ruchomy razem z pomostem cały ten szary pierścień po obwodzie dołu obrotnicy?
Raczej obraca się tylko pomost, który nachodzi na ten pierścień. Przewodzenie prądu z pomostu do zjazdów jest zapewniane niestety tylko na podstawie tego co widać, a nie przy pomocy ewentualnych styków pod tym pierścieniem doprowadzających prąd gdzieś pod spodem do odcinków torów na zjazdach, bo ich po prostu nie ma. Są po prostu blaszki na pomoście i blaszki przy zjazdach, które powinny się zewrzeć. Obrotnica po wpasowaniu się w dany zjazd przez chwilę pracuje na "wolnym biegu", i dopiero po chwili rusza do kolejnego zjazdu.

Widać to na poniższym filmiku:
 
OP
OP
Bronco_Billy

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#14

PKP H-KA

Użytkownik
Reakcje
4 0 0
#19
Czy te podpory torów to produkt Bachmana dedykowany dla tego systemu? Czy można ich używać np z Roco Geoline lub Trix C-gleis?