• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje początki z taborem

Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Po dwóch tygodniach oczekiwań dotarła do mnie węglarka PKP. Jest to dopiero mój drugi model taboru, który zakupiłem, ale kiedy go zobaczyłem, mówię fajny model, ale coś mi brakowało. Tak zaczęło się "tuningowanie" modelu i efekty w załączniku. Może zdjęcia nie są cudownej jakości, ale da się coś wywnioskować.
Jakie są wasze sposoby na zrobienie węgla, może znacie jakieś sposoby, które dają lepszy efekt??
 

Załączniki

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#2
Sposoby? Wkładka ze styropianu, ukształtowana odpowiednio i wypełniona prawdziwym węglem, drobno roztrzaskanym (najlepiej włożyć kawałek do reklamówki i trzepnąć czymś ciężkim - nie nabrudzisz wokoło ;) ) przyklejonym na wikol. Można to potem zbryzgać białą plakatówką mocno rozcieńczoną - efekt wapna. Biała farba może się też pojawić na burtach węglarki - więcej na przedniej i tylnej, mniej na bocznych (choć w rzeczywistości różnie to wygląda) - najlepiej w postaci "kapnięć", a nie zamazań - dobrze się tu posiłkować zdjęciami oryginału
Pzdr.
Przemo
 

Podobne wątki