• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje wypociny

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Światła, po wielu trudnych chwilach zwątpienia, osadzone i działające. Teraz czekam na kalki i będę kończył budę wyposażoną w fototrawione dodatki typu lusterka, oznaczenia i zderzaki.

Tył.
tyl.jpg


Przód.
front.jpg


Profil.
profil.jpg


Po położeniu kalek, montaż szyb, barierek i innych dupereli a na koniec "pierwszy" lakier.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Ładna robota i Masz unikatowego "Rekina". Doszlifował bym troche ściany czołowej zaraz pod reflektorami, ponieważ zlewa się trochę z czołownicą. Ten zgarniacz coś mi nie pasuje, czy nie powinien być bardziej zaokrąglony i bez tego zagięcia po bokach?
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Zgarniacz jest fabryczny od Piko.
Oprócz zgarniacza jeszcze muszę "przymaskować" zbiorniki. Pod światłami spróbuję troszkę podszlifować, może się uda.
Wiem ile i jakie błędy popełniłem przy przebudowie. Mam nadzieję, że kolejna "wklęsła" SP45 będzie lepsza. Chyba, że zdecyduję się na ST45.
 

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 35 1
Taka ciekawostka tylko: plakat "Papierosy są do dupy" nie mógł wisieć w SP45 z wklęsłymi światłami, jest to historycznie niemożliwe.
A tak serio to podziwiam. Mi by już dawno nie wyszło, nie chciało się, szlag by mnie trafił itp. :)
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Ukończone w 99% pozostało zamontować uchwyty pod tablice końca składu.
Będę z lokomotywą na wystawie we Włocławku. Muszę tylko przeprogramować 2-3 lokomotywy na jeden adres zapisany we "fredku".
Bardzo chętnie porozmawiam i wymienię swoje doświadczenia modelarskie, zawsze myślałem: "modelarstwo to modelarstwo" teraz wiem że to nie koniecznie jest prawda.
Teraz fotki z kalkulatora.

finisz1.jpg


finisz2.jpg


finisz3.jpg


Czekam na opinie, pochwały i słowa krytyki, na te ostanie najbardziej. Nauczą mnie i pokażą co zrobiłem źle.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Ukończone w 99% pozostało zamontować uchwyty pod tablice końca składu.
Witaj Przemku.
Ze zdjęć , które tu pokazałeś wyłapałem ,że jeszcze troszkę pracy przed Tobą ;) No może 85 % do końca.
Już tłumaczę co mam na myśli. Lokomotywa ma numer 002 więc powinna jeszcze coś mieć tym bardziej ,że odwzorowuje wykonanie fabryczne.
Wskazywałem już Tobie czym różniły się pierwsze ( prototypowe) maszyny. Zapomniałeś o tych osłonach ( zaznaczone na niebiesko na rys. poniżej )
SP45.jpg


Nie jest to krytyka z mojej strony ,ale zwrócenie uwagi na dość istotny element ,którego na modelu nie widzę.
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
No cóż, lokomotywa zaliczyła trzy spotkania na modułach, i mam następujące wnioski:
- oba końce nie fullwypas tylko ze sprzęgami ( Włocławek pokazał to wybitnie, Ziębice mniej, ale Wołów byłem gotowy),
- lokomotywy bez dźwięku jadą dużo lepiej,
- co do pkt. z początku: podpatrzyłem sprzęgi Weinert'a, do zastąpienia pikowskim sprzęgiem do tenderów (montaż o 0,5 mm wyżej lub lub lekko "zadarte" do góry).

Lokomotywa oglądana, chwalona i krytykowana, ale dało mi to motywację do następnej konwersji. Miało być ST45, będzie SP45-006 (bo była we Wrocławiu w delegacji).
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Ciąg dalszy mojej przygody z modelarstwem kolejowym - traktuję to jak zabawę a nie sens życia.

Do pełnego składu STK brakuje mi tylko drugiego Res'a, no i może gagarina z nowej produkcji (mam stare Piko).
Wagon drużyny na bazie poczty czechosłowackiej ( mam foto w dokumentacji).
csd01.jpg


csd02.jpg


Wagon w realu "zapomniany i zaniedbany".

Nowy projekt "rowerowy" - wagon 609A na bazie Heris'a.

rower01.jpg


rower02.jpg

Dzień pierwszy demolka.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Wagon drużyny to jest jednak na bazie poczty niemieckiej DBP Post 26 mra. No chyba że Sachsenmodelle pomalowal ten wagon w barwy poczty czeskiej.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Uściślę, pierwowzór to dawny wagon CSD (mam zdjęcia przez okno z zasłonami CSD), model wagonu DB.
Będę dobierać coś ala ral 1013 i 8001.
Mam nadzieje uzyskać odpowiednie mieszanki samodzielnie, tak jak w wagonie STK.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Rowerowiec CD.

Otwory na drzwi wycięte, oszlifowane i gotowe do przymiarek.
Wnętrze - przedziały 4 szt i podłoga w przedziale rowerowym gotowe do spasowania.
Teraz muszę wykonać ścianki w przedziale rowerowym i połączyć w całość z przedziałami.
Jak widać buda zabezpieczona antykorozyjnie.
Dla potomnych dobrałem farbę a'la RAL 8001 i jest to Mr.Hobby H66 trzeba ją tylko lekko doprawić pomarańczem. W sklepie przy monitorze spędziłem z właścicielem/modelarzem prawie 30 minut - zdjęcia, próbniki i słoiki z farbami.


rower03.jpg


rower04.jpg


Na zdjęciach widać moją "SUPER, DUPER, PROFESZIONAL" lakiernię.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Środek docięty, złożony w całość. Teraz tylko muszę dorobić drzwi wewnętrzne x 2 i zewnętrzne x 2, lekkie szlifowanie, znowu podkład i malowanie siedzeń oraz podłóg na odpowiednie kolory. Spasowanie w całość i malowanie budy wagonu.
Laminat na ściany wydrukowany i czeka na przyklejenie. Lustra zrobię kawałków folii śniadaniowej.

Przedział rowerowy.

rower05.jpg


Całość.
rower06.jpg


Stojaki na rowery oraz poręcze planuję zrobić ze spinaczy biurowych.
 

Podobne wątki