• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje pierwsze wypociny - SU45.

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Światła, po wielu trudnych chwilach zwątpienia, osadzone i działające. Teraz czekam na kalki i będę kończył budę wyposażoną w fototrawione dodatki typu lusterka, oznaczenia i zderzaki.

Tył.
tyl.jpg

Przód.
front.jpg

Profil.
profil.jpg

Po położeniu kalek, montaż szyb, barierek i innych dupereli a na koniec "pierwszy" lakier.

Ładna robota i Masz unikatowego "Rekina". Doszlifował bym troche ściany czołowej zaraz pod reflektorami, ponieważ zlewa się trochę z czołownicą. Ten zgarniacz coś mi nie pasuje, czy nie powinien być bardziej zaokrąglony i bez tego zagięcia po bokach?

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Zgarniacz jest fabryczny od Piko.
Oprócz zgarniacza jeszcze muszę "przymaskować" zbiorniki. Pod światłami spróbuję troszkę podszlifować, może się uda.
Wiem ile i jakie błędy popełniłem przy przebudowie. Mam nadzieję, że kolejna "wklęsła" SP45 będzie lepsza. Chyba, że zdecyduję się na ST45.

Taka ciekawostka tylko: plakat "Papierosy są do dupy" nie mógł wisieć w SP45 z wklęsłymi światłami, jest to historycznie niemożliwe.
A tak serio to podziwiam. Mi by już dawno nie wyszło, nie chciało się, szlag by mnie trafił itp. :)

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Ukończone w 99% pozostało zamontować uchwyty pod tablice końca składu.
Będę z lokomotywą na wystawie we Włocławku. Muszę tylko przeprogramować 2-3 lokomotywy na jeden adres zapisany we "fredku".
Bardzo chętnie porozmawiam i wymienię swoje doświadczenia modelarskie, zawsze myślałem: "modelarstwo to modelarstwo" teraz wiem że to nie koniecznie jest prawda.
Teraz fotki z kalkulatora.

finisz1.jpg

finisz2.jpg

finisz3.jpg

Czekam na opinie, pochwały i słowa krytyki, na te ostanie najbardziej. Nauczą mnie i pokażą co zrobiłem źle.

Ukończone w 99% pozostało zamontować uchwyty pod tablice końca składu.
Witaj Przemku.
Ze zdjęć , które tu pokazałeś wyłapałem ,że jeszcze troszkę pracy przed Tobą ;) No może 85 % do końca.
Już tłumaczę co mam na myśli. Lokomotywa ma numer 002 więc powinna jeszcze coś mieć tym bardziej ,że odwzorowuje wykonanie fabryczne.
Wskazywałem już Tobie czym różniły się pierwsze ( prototypowe) maszyny. Zapomniałeś o tych osłonach ( zaznaczone na niebiesko na rys. poniżej )
SP45.jpg

Nie jest to krytyka z mojej strony ,ale zwrócenie uwagi na dość istotny element ,którego na modelu nie widzę.
Pozdrawiam serdecznie