1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Relacja Moje pierwsze wypociny - SU45.

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika przemek tabisz, 19 Kwietnia 2015.

1. przemek tabisz

przemek tabisz Aktywny użytkownik KSK Wrocław

Muszę sam, ale dzięki za ofertę.
    Jeszcze raz spróbuję z puszki, jak nie wyjdzie to po niedzieli, jak przyjdzie, aerograf.

• Doceniam Doceniam x 1
    • Popieram Popieram x 1

2. Merlin

Merlin Moderator For Makieta i moduł i Tabor . Staff Member BGM H0e

Maluj kilkoma warstwami, przede wszystkim cienkimi. Lepiej 5-6 warstw nałożyć niż jedną i zalać detale. Malowanie które zrobiłeś psuje cały efekt...

3. przemek tabisz

4. modrzew

modrzew Aktywny użytkownik

Chciałeś pomalować za pierwszym razem. Niestety błąd. Farby w sprayu są OK jednak musisz malować cienkimi warstwami. Po prostu z odległości 20 cm lecisz sprawnym ruchem prawo-lewo i tak z każdej strony. Wcześniej farbę trochę podgrzej pod ciepłą kranówą lub na kaloryferze.W tym przypadku na foto widać że kładłeś farbę powoli i długo w jednym miejscu ,tak że spieniła się. Czasami tak się zdarza również kiedy farba jest zimna. Jeżeli jest mało takich miejsc to można po wyschnięciu przeszlifować. Jeżeli nie zedrzesz farby do podkładu to kładąc bezbarwną nie będzie śladu po szlifie. Jest to dowód na to że musisz być bardziej powściągliwy i nie wszystko na hura. Powoli i dokładnie a efekt będzie dobry. Farby w sprayu ( Tamiya ) są dobre do malowania modeli w przypadku nieidealnych powierzchni (jak w moim przypadku kartonowe). Jej konsystencja jest dosyć gęsta ( dużo bardziej niż z aero) a co za tym idzie dobrze niweluje drobne ryski które z pod aero będzie widać. Musisz też pogodzić się z tym że przy ręcznej robocie szlif to podstawa. Podkład jest drogi i raczej na koniec przed malowaniem. W trakcie szlifu chcąc zobaczyć efekty możesz pędzelkiem pomalować szlifowany fragment rzadkim Vallejo w kolorze szarym. Zobaczysz wszystkie niedoróbki i naniesiesz poprawki.Zapewne dopiero zaczynasz zabawę z modelarstwem. Ale nie martw się, piąty , dziesiąty a może i dwudziesty model będzie już idealny.Czyli po prostu praktyka.....
    pzdr i trzymam kciuki

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 3
    • Doceniam Doceniam x 1
  5. Meggido

Meggido Znany użytkownik ŁKMK

Spray nie lubi pospiechu. Powoli, delikatnie, z daleka, ale nie za bardzo, cienkie warstwy i bedzie ok.

6. przemek tabisz

Dziękuję za wszystkie rady. Skorzystam z nich bardzo chętnie.

7. przemek tabisz

Po wymyciu budy i przeczytaniu kilkukrotnym porad, oraz zastosowaniu się do nich przedstawiam efekt. Dla mnie satysfakcjonujący. W razie "WU" mam jeszcze pozostałe 5 nr bocznych w zapasie.

fach1.jpg

fach2.jpg

Teraz "tylko" klapy dachowe, górne żaluzje na kolor alumanium. Czołownice na koniec na pomarańczowo.
    Pozostanie kabina (do zamówienia) i poręcze, chyba zastosuję się do Waszych porad i też alumanium.
    W weekend mycie szyb, pytanie czy wamody nie zmatowią szybek?

EDIT:
    Poprawki malarskie już zrobione.

• Super! Super! x 3
    • Doceniam Doceniam x 2
  8. przemek tabisz

Trochę sobotnich prac, buda prawie gotowa. Tylko czołownica do pomalowania i pozostaje montaż galanterii: zderzaki, poręcze, szyby, oznaczenia, reflektory i kabiny.
    Pytanie jaki kolor użć do pomalowania wnętrza?

buda.jpg

9. Telewizor11

Telewizor11 Moderator Globalny Staff Member

Zdecydowanie lepiej, chociaż wciąż za dużo farby.
    Jakiej taśmy używasz, bo widzę tu problem z jakością.

10. przemek tabisz

Tamiya 8 i 10 mm, ale widzę że muszę kupić jeszcze cieńszą 2-3 mm.

Muszę jeszcze dużo poćwiczyć ze sprayem i nabrać wprawy. Jednak bardziej mi się podobają spray'e niż akryle i aerograf.
    Myślę jednak, że jedno uzupełnia drugie.

Mariusz podpowiedz mi czy teraz lakier na to, czy po kalkach i oznaczeniu?

11. Telewizor11

Wiesz co nie wiem, dla mnie to już teraz ma połysk i można by kłaść kalki. Co to za spra'y? Połysk czy półmat?

12. przemek tabisz

13. Telewizor11

Kupiłeś połysk, więc teraz kalki i na kalki lakier połysk, po lakierze połysk, pólmat i koniec

14. przemek tabisz

Udostępnij