• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje wypociny

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#23
Mam taki zestaw na SP/SU45 i powiem że jest fajny ale jedyną rzeczą która w nim mi się nie podoba to brak blaszek na ryfle.
@przemek tabisz Życzę ci sukcesu w budowie fiata.
Kiedyś widziałem (nie pamiętam jednak gdzie) sposób na wykonanie ryfli. Odlew żywiczny nie jest twardym materiałem. Należy na bok lokomotywy nanieść ołówkiem linie w których mają być ryfle .Następnie (starannie ale bez pośpiechu) jakimś ostrym rysikiem zrobić rowki w miejscach linii zaznaczonych ołówkiem. W tak przygotowane rowki wkleić kawałki np.
światłowodu. Światłowód można pozyskać np. z takiej lampki kupionej na aledrogo za małe pieniądze:
http://allegro.pl/lampka-lampa-ufo-swiatlowody-fontanna-led-33-cm-i5127291979.html
Pozdrawiam i koledze Przemkowi również kibicuję i życzę ukończenia modelu:)
 

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#24
Kiedyś widziałem (nie pamiętam jednak gdzie) sposób na wykonanie ryfli. Odlew żywiczny nie jest twardym materiałem. Należy na bok lokomotywy nanieść ołówkiem linie w których mają być ryfle .Następnie (starannie ale bez pośpiechu) jakimś ostrym rysikiem zrobić rowki w miejscach linii zaznaczonych ołówkiem. W tak przygotowane rowki wkleić kawałki np.
światłowodu. Światłowód można pozyskać np. z takiej lampki kupionej na aledrogo za małe pieniądze:
http://allegro.pl/lampka-lampa-ufo-swiatlowody-fontanna-led-33-cm-i5127291979.html
Pozdrawiam i koledze Przemkowi również kibicuję i życzę ukończenia modelu:)
na mojej suce 2 lata temu to zastosowalem !!!
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#25
Kolega Zbigniew się komuś naraził, czy znowu ktoś na s...fonie nie ten przycisk nacisnął, co chciał?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#26
Kolega Marcin jak pisze wyżej zastosował ten pomysł na swoim modelu - uznał też chyba,że zdradziłem jego tajemnicę i nie popiera mojego wpisu:LOL:
 

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#28
Po co męczyć się z drutami czy rysikami jak wystarczy zastosować profile polistyrenowe płaskie 0,25 x 0,5 mm ( polecam ) lup półokrągłe 0,8 mm ( mniejszych chyba nie ma ) , odrysować linie , obrobić końcówki ryfli i nakleić CA. Przy zachowaniu czystości klejenia efekt jest bdb.
 

Załączniki

  • 205,2 KB Wyświetleń: 601
  • 231,5 KB Wyświetleń: 580
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#29
A jak kolega zrobił gniazdo sterowanie wielokrotnego?
Ja walczę z usytuowaniem wysokościowym wózków i ostoi. Oraz z cefryzacją BR118 PIKO :oops::(
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#30
Długa przerwa, ale nie poddałem się i prace idą/pełzają do przodu
Jako, że pogoda ładna to brak czasu dla budowlańców i co za tym idzie modelarstwo zeszło na tor boczny.

Buda pryśnięta podkładem aby wydobyć "braki" szlifowania. Zamontowane zderzaki oraz podesty robocze na dachu - blaszki dedykowane do budy.
Szukam pomysłu na lusterka lepszego niż zakup lusterek herpy do aut z lat 70, ale chyba nie znajdę.

bok.jpg
Ogólny plan.

czolo.jpg

Czoło, nie wiem z czego zrobić gniazdo sterowania ukrotnionego.

Walka z ostoją trwa, jednak nie mam nic do pokazania.
 
Z

Zv

Gość
#31
Nie szukaj lusterek wysle ci trawione za 10 dnu jak wroce do PL. Model zrobiony samemu od podstaw daje taki sam poziom satysfakcji jak pierwsza dziewczyna :) wyczekany wypieszczony i mozna sie na niego gapic godzinami. Niezależnie od krytyki tych co nigdy nic samemu nie zrobili. .. a zawsze mają wiele do powiedzenia. Tak to jest z prawiczkami :) kibicuję! Nie spiesz się.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#33
Trzymam kciuki. Też zabrałem się za ten model i jestem na podobnym etapie. Myślę o założeniu swojego wątku więc będzie okazja do wymiany doświadczeń.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#35
Wolna sobota "od 15" i śpiący córek więc były dwie godzinki na dłubaninę. Pierwsze stwierdzenie Mai po przebudzeniu: "Chce jeździć ciukcią. Nie da się. Ja chcę!"

Montaż blaszek na wentylatorach i bocznych kratek.

kratki.jpg


wetylatory.jpg

Teraz czas zabrać się za drzwi i okna. Również muszę się zabrać za ostaję.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#36
Pogoda we Wrocławiu pod psem, więc szybki powrót do domu i trochę dłubania.

Ostoja z "patyków", muszę opuścić jeszcze ok. 0,5 - 1mm w dół ramę i co gosza kupić inny silnik bo ten z Mehano jest za wysoki. Albo wyfrezować w skrzyniach posadowienie o 7 mm. Nie wiem tylko jak dociążyć lokomotywę, będę musiał coś wymyślić. Ewentualna popowiedź kolegów z forum mile widziana.

ostoja.jpg


przymiarka.jpg

Oczywiście nie jest jeszcze wszytko spasowane, co widać, wykonując korektę na styku skrzynia buda wypoziomuję budę.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#37
Jak na pierwszą walkę z żywicą to jest dobrze. Buda jeszcze do szlifowania...to się da wygłaskać. Np:
101_1253a.jpg

Do szpachlowania polecam Tamiy'a w spray, łatwo i równo się nakłada, jedynie większe dziury szpachlą z tubki.
Co do ramy i obciążenia,jak zamontujesz silnik i obciążenie, to drewniana rama lekko siądzie po pewnym czasie. Lepsze były by mosiężne profile, połączone na śrubkę,
jak jeszcze moższ to zmienić.
 

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#39
Gniazda sterowania zrób z prętów plastcrutu. Pudło ma braki w szlifie. Trzeba było usunąć wszystko co wystające i na płaskim podłożu na papierze jechać całe pudło dociskając do papieru a nie odwrotnie. Potem dorobić elementy wystające z plastcrutu, Chyba byloby łatwiej i szybciej. Żaluzje podkleił bym na kalkę techniczną i pomalował delikatnie sprayem a potem na pudapren w malej ilości dopasował do pudla a krawędzie zaaplikował CA.
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#40
Koniecznie wyszlifuj powierzchnię jeszcze raz. Szkoda, że nakleiłeś już trawionki bo będzie to teraz trudniejsze. Buda na moje oko jeszcze z 2 mm niżej. Powinna się opierać na gniazdach sprzęgu Mehanowskich wózków, które jak widzę zostały usunięte ;) Silnik koniecznie wymień nie tylko dlatego że ten nie pasuje (po przewróceniu na bok wejdzie) , ale dlatego też że ten jest do... bani ;)
 

Podobne wątki