• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje pierwsze kroki.

Szymek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Zgodnie z obietnicą zamieszczam zdjęcie skrzynek mojego dwu segmentowego modułu. Następny krok to podtorze, tor i magiczne podłączenia elektryczne.
 

Załączniki

OP
OP
Szymek

Szymek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Nie ukrywam że korzystam z pomocy taty, i buduje u niego w narzędziowni. W obu skrzynkach jest już szkielet nasypu, w jednej położony i przyklejony tor cyjanoglutem. Fleks ma na wszelki wypadek wyprowadzone trzy podłączenia. Na drugiej skrzynce podtorze będzie z kartonu 3mm, dziś 21 a kieszonkowego już nie ma, takie życie młodego budowniczego.
 

Załączniki

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#5
lub poszukaj w narzędziowni lub po kolegach takich płyt pod panele nie wiem jak się to zwie łamliwe jest i podobne do pilśni. Kładłem na tym w wakacje panele i było ok i według mnie dało by rade
 
OP
OP
Szymek

Szymek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Koniec robót ziemno- cementowo-klejowych.
Teraz pora na zakończenie prac elektrycznych, szutrowanie, zieleń i inne elementy wg. planu, który zmienia się co chwila.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#12
W tej Łodzi to widzę, że lubicie wężykiem wężykiem ;)
W sumie to dopiero teraz zauważyłem ten wątek i cieszę się że widzę te moduły bo mam je już na planie :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#13
Szymon czy możesz zdradzić jakie będziecie mieć nogi i jak będą wyglądały. Bardzo mnie to ciekawi. Pozdrawiam i powodzenia w dalszej pracy. Piękna robota zwłaszcza jak widzę te deski idealnie podocinane ;) też bym tak chciał ...
 
OP
OP
Szymek

Szymek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Nogi są wykonane z rurek fi 28X1 materiał duraluminium PA38, tata kupił jakąś końcówkę za niecałe 14 złotych, rura miała niespełna 4 mb, w końcówkę wciśnięta jest nóżka do mebli za dwa złote, nóżka ma obcięty kołnierz i przetoczoną na wymiar fi 26,4 część korpusu.
Następnie jest wciśnięta w rurę, nóżka jest "przedłużona" ponieważ po pocięciu, nogi okazały się za krótkie.
W uchwycie wciśnięta jest nakrętka kłowa M6, śruba na zdjęciu jest za krótka, docelowo będzie dłuższa.
Dwie nogi na dole będą wzmacniane takimi "dybami" podobnymi jak nogi w wąskotorowych modułach w Poznaniu.

Tajemnicza skrzynka na końcu segmentu pozwala na łączenie elektryki z PMM i banankowcami, a przełącznik służy do krzyżowania przewodów jeśli taka potrzeba zajdzie.

PS.Amoath, pomocna ręka jest na wagę złota, ale jej właściciel to trudny i wymagający partner, zbyt często się irytuje, a jak już to ojoj. :oops:
 

Załączniki

K

Kpt.Nemo

Gość
#17
Trochę czasu minęło, pochodziło się w gipsie odrobinkę, ale moduł prawie gotowy.
W ziejącej jamie będzie tajny obiekt, który powstaje równocześnie, dodamy roślinność średnią na drzewa już nie starczy w tym roku czasu i kasy.
Malowanie boków, kosmetyka i w październiku się spotykamy w Poznaniu.


PS.Młody skorzystał z mojego konta i pomocnej dłoni ponieważ jeszcze ma kłopoty ze stukaniem w guziczki.
Kpt.N
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#18
Domyślam się Nemo że to będzie coś z działu militarnego ;) Ładnie to wygląda. Pogratulować. Pozdrawiam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 6
Buduję makietę 37
Buduję makietę 8
Buduję makietę 33
Buduję makietę 17

Podobne wątki