• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Moje pierwsze drzewa

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Oto wynik 2 h wypocin i meczenia sie z roslinnoscia wysoka

Drzewka powstaly z patyczków przyciagnietych z lasu polaczonych na super glue oblanych wikolem i obsypanych zmielona gabeczka hekki, na koniec calosc popryskana lakierem akrylowym w sprayu
Gdzieniegdzie jeszcze widac biały wikol ale zniknie to jak tylko wyschnie
Prosze o wszelakie uwagi i nauki ;)
 

Załączniki

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#4
1. tło: wstaw jakieś jednolite jasne tło - np. karton, tekturę. Odsuń tło od drzewa (np. 30cm).
2. perspektywa: najpierw jak zdj1 lub zdj3, w dalszej kolejności jak na zdj2
3. oświetlenie drzewa: najprościej przednio-boczne albo boczne. Świecąca lampa o góry pomieszczenia daje oświetlenie tła i oświetlenie ogólne.
4. ostrość - na drzewo. To niby oczywiste, ale tematem zdjęcia nr 3 są cegły przesłaniane przez model drzewa. Jeśli aparat jest stałoogniskowy, to umieść go w takiej odległości od drzewa, by było ostre (czyli w praktyce nie za blisko tego drzewa).
Powodzenia.
 

Kilkujadek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
LUKASZdiy napisał(a):
Oto wynik 2 h wypocin i meczenia sie z roslinnoscia wysoką.
Drzewka powstaly z patyczków przyciagnietych z lasu polaczonych na super glue oblanych wikolem i obsypanych zmielona gabeczka hekki, na koniec calosc popryskana lakierem akrylowym w sprayu.
Wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania. Jeżeli wystarczy coś zielonego to spoko.
Jeżeli szukasz czegoś imitującego naturę to poniosłeś totalną klapę bo te wyroby mają się nijak do zieleni w skali 1:1. Znaczną poprawę może przynieść zastosowanie siateczki np. Heki.
Moje pierwsze drzewa wyglądały podobnie, kolejne robiłem nawet po kilka do kilkunastu godzin/sztuka (rekord – 13).
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#8
mam kilka opakowan hekki flor nie idzie mi absolutnie rwie mi sie jakos nie obkleja
jutro kolejne proby jak nie wyjdzie zakupie gotowce
zobaczymy co pojdzie dalej
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#9
Nie klej siateczki na wikol tylko na ten lakier albo kup klej w spraju.
Siateczkę tnij na małe kawałki a potem trochę rozciągaj, nie urywaj.
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#10
Artykul LL znam prawie na pamiec
Za bardzo pracochlonne nie chce spedzic nad jednym drzewem kilka godzin
bede jednak kupowal gotowce jestem wstanie przebolec niedoskonałosci waze by sie troche zazieleniło w góre a jak samych drzew bedzie wiecej to takze inaczje wyglada ;)
 

Kilkujadek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Twardy napisał(a):
... taaa modelarze :roll:
Coś niestosownego :?:
Kiedyś na forum Norma popełniłem kilka postów o zieleni. Szanowni koledzy stwierdzili że lepiej kupić gotowe więc „dałem se luz”.
Dobra! Spoko! Wyście górą!
:LOL:
Jeżeli ktoś z Normy jest zainteresowany to we wrześniu mogę sprzedać 2h drzewostanu liściastego.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#16
Kilkujadek napisał(a):
Jeżeli ktoś z Normy jest zainteresowany to we wrześniu mogę sprzedać 2h drzewostanu liściastego.
Jeśli to oferta to choć nazwę sekty byś napisał poprawnie...
 

Kilkujadek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
hugwa napisał(a):
Jeśli to oferta to choć nazwę sekty byś napisał poprawnie...
Jam był nieświadom, przeto dopraszam się u Waszmości o łaskę...
Twardy napisał(a):
no ciekawe , co gotowe niby kupić ?
Zapytaj swojego guru – to Jego pomysł. Posty zostały wykasowane więc cytatów nie będzie. Z pamięci- N-ormowe drzewa produkuje firma z Łodzi (nazwy nie pomnę) i te miały być jedynymi słusznymi.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#19
Kilkujadek napisał(a):
Zapytaj swojego guru
Artur! Ty masz guru? A taki hipis z Ciebie był.... :cry:
Kilkujadek napisał(a):
Posty zostały wykasowane więc cytatów nie będzie
Jak wylądowały w niszczarce to se zniknęły same.
My nie moderujemy hyde parku. Można nawet adminowi kurew nasłać prawie bez konsekwencji, jak ma dobry dzień ;-)
Kilkujadek napisał(a):
Z pamięci- N-ormowe drzewa produkuje firma z Łodzi (nazwy nie pomnę) i te miały być jedynymi słusznymi
Ćwicz pamięć, Młody, bo już masz kłopoty.
Po firmie z Łodzi to my jechaliśmy jak po burej suce, po prostu stwierdziliśmy że jesli ktoś jest wybitnym antytalentem, to niech mu buty robi szewc, i tyle.
 

Podobne wątki