• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor Moje patynowanie

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#1
Witam
Widziałem, w innym miejscu również wątek, dotyczący patynowania taboru. Ale oglądając prace, aż strach wstawić swój model. Natomiast dział modelarstwo kolejowe dla początkujących, tak mi się wydaje idealnie pasuje. Aby spróbować omówić z kolegami, którzy są bardziej doświadczeni. Z drugiej zaś strony nie chciałbym zaśmiecać tamtego wątku.
Oto mój pierwszy wagonik, prosiłbym o wszelkie opinie na temat, aby mógł go jeszcze poprawić za nim polakieruje.
 

Załączniki

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#2
Uważam, że nie masz czego się wstydzić pokazując swoje spatynowane przez siebie modele w tym wątku.
Mnie się podoba, bardzo ładnie odtworzona podłoga.
Pomaluj jeszcze koła.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#6
Całkiem ładnie Ci to wyszło. Może rzeczywiście resory mniej rude były by lepsze. Zwykle podwozie wagonów nabiera ciemno szarego nalotu z domieszką brązowego. Ważne żeby nie przesadzić z patyna bo już widziałem tak wybrudzone modele ze już wyglądały nienaturalnie jakby stały przez 20 lat w krzakach i to gdzieś na koksowni.
Inna rzecz to typ wagonu. Ten akurat to węglarka polskiej konstrukcji CII 1W udająca wagon niemiecki typu Konigsberg. Na pewno trzeba usunąć ten szpiczasty podciąg na ramie (nie na obudowie). Zarowno wagony polskie i niemieckie tego nie miały. Hamulce miały tylko wagony konstrukcji niemieckiej.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#7
Jak na pierwszy raz myślę że jest (y)
Każdy kolejny będzie tylko lepszy.
Pomijając to co już przedmówcy wymienili, rzucają mi się w oczy dwie rzeczy.
Skoro wagon ma nosić ślady życia i to nie najczyściejszego to nie powinien się błyszczeć jak nówka, co jest dobrze widoczne choćby na drzwiach jak i również napisy nie powinny być śnieżno białe ;)
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#9
Mam tutaj wagon, który nabyłem od innego modelarza. Załączam zdjęcia. Prosiłbym o pomoc, co jeszcze dołożyć warto by było. Koła muszą być pomalowane bo się świecą, oraz podwozie. Czy coś jeszcze warto dorobić? W jaki sposób osiągnąć smar na śrubach i zderzakach? Próbowałem z WASH, Pigmentem Black, niestety nie wychodzi. Mógłby mnie ktoś na prowadzić troszkę...
 

Załączniki

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#12

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#14
I mam jeszcze problem z podwoziem w jednym wagonie. Usunąłem sugerowany element w podwoziu, którego nie było. Jak zamaskować ślady. Czy zostawić. Bo wagon jeżdżąc po makiecie nikt go od spodu nie zobaczy.
W sumie to nikt tego nie widzi ale jak Ciebie denerwuje to dokładnie miejsce cięcia wyrównaj i pomaluj całą powierzchnię belki na kolor jak najbardziej zbliżony.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#15
Tutaj chciałbym pokazać jeszcze raz budę węglarki i bardzo bym prosił o wypowiedź, co poprawić aby bardziej się prezentowała. Są to moje początkowe nadal eksperymenty. Niestety biedny wagon przeżywa sporo eksperymentów. Obie strony różnią się, są zrobione innymi technikami.
Jeśli ktoś ma jakieś propozycję bardzo chętnie uwzględnię w poprawkach...
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 4
Dla początkujących 32

Podobne wątki