• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje osobówki - mafo

Johannes

Użytkownik
Reakcje
56 0 0
Ten 2002 z postu #61 to jest wersja TI Touring? O ile się nie myle to była produkcja z roku około 1972... BTW. Ten z postu #4 (na przyczepie) jest świetny. Nie mogę zidentyfikować modelu. Rozglądam się za najstarszym BMW.. :) Piękna kolekcja.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Ten 2002 z postu #61 to jest wersja TI Touring? O ile się nie myle to była produkcja z roku około 1972...
Tak to wersja Touring i lata produkcji się zgadzają, to była pierwsza połowa lat 70 ubiegłego wieku.


BTW. Ten z postu #4 (na przyczepie) jest świetny. Nie mogę zidentyfikować modelu.
Masz napisane w tekście nad zdjęciami. To BMW 328 cabrio.

Rozglądam się za najstarszym BMW.. :) Piękna kolekcja.
Najstarsze to BMW Dixie. Model możesz obejrzeć tu-klik
 

Johannes

Użytkownik
Reakcje
56 0 0
Dziekuję. Model z Ricko jest najlepszy. Szkoda, że w tych najstarszych maszynach jest techniczna "bariera" tzn, szprychy w kołach. W tak małej skali to już nie lada wyzwanie dla producentów. A w tych szprychach cały urok tkwi :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Szkoda, że w tych najstarszych maszynach jest techniczna "bariera" tzn, szprychy w kołach. W tak małej skali to już nie lada wyzwanie dla producentów. A w tych szprychach cały urok tkwi :)
Szprychy w kołach to nie problem, bo w naszej skali wiele felg ma zrobione ażurowe szprychy. Popatrz sobie np na modele firmy Schuco Klik1 albo na modele firmy Trumpeter Klik2. W tych modelach potrafili zrobić ażurowe felgi, a już szczególnie w modelach Schuco, bo są to modele to są odlewy metalowe i felgi też są metalowe.
 

Johannes

Użytkownik
Reakcje
56 0 0
Przekonałeś mnie modelem M1, że można, fakt! Widzisz, modele wagonów i lokomotyw są już tak wyśrubowane i dopieszczone, doprowadzone do wyżyn perfekcji, że i modele samochodów muszą im sprostać wysoką klasą. Jak widać - sprostują! :) Szukam jakiegoś modelu do towarzystwa dla pierwszych elektrowozów kolei DRG, SBB i NOB. BMW Dixi to już zbyt nowoczesna konstrukcja... Gdyby tak znaleźć coś z lat 1890-1910... :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Szukam jakiegoś modelu do towarzystwa dla pierwszych elektrowozów kolei DRG, SBB i NOB. BMW Dixi to już zbyt nowoczesna konstrukcja... Gdyby tak znaleźć coś z lat 1890-1910... :)
No to wystarczy poszukać. Busch ma/miał w swojej ofercie takie pojazdy.
Poszukaj np Austro-Daimler nr kat. 9987020, on jest z 1908 r., a jak chcesz jeszcze starszy, to poszukaj Benz-Patant-Motorwagen nr kat 40003, ten jest z 1886 r.
 

Johannes

Użytkownik
Reakcje
56 0 0
Dziękuję za podpowiedź. Słowem wyjaśnienia... Tematem samochodów zainteresowałem się dosłownie od... WCZORAJ :), więc nie miałem jeszcze okazji się rozejrzeć "na poważnie" wśród marek i producentów. Nie ukrywam, że masz w tej inspiracji swój spory udział prezentując tak ładną kolekcję. Dziękuję! Mam nadzieję, że sam zacznę tworzyć mini kolekcję, choć jak się pewnie domyślasz będzie bardzo "wycinkowa" i ściśle dopasowana do kolei z początku XX w. Ale jak powiadają "kto zaczął, ten połowę zrobił" :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Dziękuję za podpowiedź. Słowem wyjaśnienia... Tematem samochodów zainteresowałem się dosłownie od... WCZORAJ :), więc nie miałem jeszcze okazji się rozejrzeć "na poważnie" wśród marek i producentów. Nie ukrywam, że masz w tej inspiracji swój spory udział prezentując tak ładną kolekcję. Dziękuję! Mam nadzieję, że sam zacznę tworzyć mini kolekcję, choć jak się pewnie domyślasz będzie bardzo "wycinkowa" i ściśle dopasowana do kolei z początku XX w. Ale jak powiadają "kto zaczął, ten połowę zrobił" :)
Miło mi. :) A jak masz pytania to zadawaj. Jeśli tylko potrafię to pomogę. :) Modeli starych samochodów możesz jeszcze szukać wśród produktów Brekiny albo Best of Show (w skrócie BoS). Nie pamiętam tylko czy nie są za młode do Twoich lokomotyw.
 

Podobne wątki