• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje osobówki - mafo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
B-klasa znana i lubiana, wsiąkła w polski pejzaż - często też jako taksówka. Seria BMW od Minichampsa jest bardzo ładna, strasznie mi się te modele podobają - ale chwilowo poza moim zasięgiem finansowym. Wznowienie Rollsa na plus, mam też podobnego, ale jeszcze w 'starej' wersji i chyba nawet na pełnych, białych oponach. Natomiast bardzo ciekawymi okazami są BMW serii 8 i M1 - ze wskazaniem na to drugie.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Też kupiłem, ale z racji tego, że dawno dawno temu podobał mi się w 1:1. Ogólnie warto mieć i zapewne będzie pasował do Twoich zbiorów.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dotarły dziś do mnie dwie miniaturki zrobione przez Roco, dodawane jako ładunek na wagon czyli Fiaty 127. Patrząc na nie gołym okiem wyglądają całkiem fajnie, natomiast pod lupą już tak idealnie nie jest. Jak zwykle trochę niedoskonałości musi być ale... Najgorzej prezentuje się napis na tylnej klapie. Jest niestety, :eek: rodem z Fiata 126 i to z tego nowszego, a to już razi po oczach. No ale jak się nie ma co się lubi... ;) Poniżej fotki. Oceńcie sami.

Fiat 127 zielony 001.jpg
Fiat 127 zielony 002.jpg
Fiat 127 zielony 003.jpg
Fiat 127 zielony 004.jpg
Fiat 127 zielony 005.jpg
Fiat 127 zielony 006.jpg
Fiat 127 zielony 007.jpg



Wiem, że takich zbliżeń się nie powinno robić, ale to dla zobrazowania pewnych szczegółów. Każdy niech sam oceni, czy ten model jest wart swojej ceny. ;)

Fiat 127 zielony 008.jpg
Fiat 127 zielony 009.jpg



Na koniec jeszcze obydwa Fiaty 127 razem.

Fiat 127 zielony i czerwony 001.jpg
Fiat 127 zielony i czerwony 002.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Z dalszej perspektywy wyglądają dużo lepiej niż z bliska. Mogły być lepiej wykonane, ale są jakie są;) Też ten wagon sobie zamówiłem aby te modele pozyskać bo to chyba jedyna droga. Nie mam wiedzy czy ktoś je robił, a Ty masz?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Nie mam wiedzy czy ktoś je robił, a Ty masz?
Ja nie spotkałem tego Fiata w naszej skali. Podejrzewam, że Roco za jakiś czas, jak już sprzeda założoną ilość wagonów z ładunkiem, to wyprodukuje takie Fiaty jako osobne modele, bez żadnych nadruków niemieckich lub z innych krajów.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Mieszane uczucia mam odnośnie tego modelu. Nasuwa się myśl że to już nie to samo Roco z przed 15 czy 20-tu laty. Model jak dla mnie średniej jakości. Może dlatego że jakoś tak niechlujnie złożony. Owczem z dalszej perspektywy bardzo sympatycznie wygląda, ale ja lubię oglądać modele z bliska i tu pojawia się problem. Czemu tylne światła zamontowali na odwrót? Kierunkowskazy z tego co pamiętam miały od zewnętrznej strony. Swoje wady ma, może nawet więcej niż zalet, ale uczciwie muszę przyznać że mimo tych wszystkich wad to zielonego chętnie bym do gabloty wstawił. W końcu to jeden z kultowych samochodów w PRLu, może nie tak popularny, ale był.
 

Podobne wątki