• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje osobówki - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Może ten artykuł lekko przybliży oznaczenia ulubionych skrzydełek:

https://www.autofakty.pl/autoencyklopedia/bmw-modele-oznaczenia/
Ten artykuł nic nie wyjaśnia. Nie o tych oznaczeniach pisałem. Te są w miarę logiczne. Jak na razie nie widzę żadnej logiki w oznaczeniach samochodów literką i cyframi. Popatrz sobie na oznaczenia BMW serii 3. Pierwszy model to E21, następny E30 i kolejne E36, E46, E90/91/92/93, a następne to już F30/31, i kolejne to już G20/21. Tak samo w dziwny sposób oznaczone są jedynki, piątki, siódemki itd... Dla mnie to nielogiczne totalnie i niezrozumiałe... :niepewny::mad::devil:
 

Drzewiarz

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.066 14 0
Ten artykuł nic nie wyjaśnia. Nie o tych oznaczeniach pisałem. Te są w miarę logiczne.
Prawda jest taka, że logika oznaczeń na masce w BMW skończyła się kiedy z jednego silnika uzyskuje się 3,4 albo i 5 poziomów mocy, a nie jak kiedyś z pojemności, niestety :confused: Jest to też czas końca porządnych silników, które wytrzymywały rozsądne przebiegi. :mad:
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Prawda jest taka, że logika oznaczeń na masce w BMW skończyła się kiedy z jednego silnika uzyskuje się 3,4 albo i 5 poziomów mocy, a nie jak kiedyś z pojemności, niestety :confused: Jest to też czas końca porządnych silników, które wytrzymywały rozsądne przebiegi. :mad:
To racja. Teraz i oznaczenia poza pierwszą cyferką, która jeszcze mówi coś o modelu, natomiast pozostałe nic nie mówią o silniku, a jedynie o wysileniu silnika i wyciągnięciu z niego odpowiedniej mocy...
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dziś model z Rietze - Mitsubishi Pajero. Wykonanie jakie jest każdy widzi... Może kiedyś trafi na warsztat i się coś tam podmaluje... ;)

Mitsubishi Pajero długi 001.jpg
Mitsubishi Pajero długi 002.jpg
Mitsubishi Pajero długi 003.jpg
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
Pamiętam samochodziki z takimi ośkami. Nie lubiłem się nimi bawić, bo te ośki czasami wychodziły z kółek (wystawały) :D
Pamiętam jeszcze Matchboxy, ale te stare. Podostawałem od jakichś znajomych rodziców, bo dziecko już dorosłe... Zabawa przednia...
Moim największym marzeniem był taki Tir z Biedronki :LOL: Dostałem w końcu, jak otworzyli Biedronkę. Jednak był dylemat - przyczepa z jabłkami, czy z chlebkiem? Jabłka :p
Z rogalem na twarzy patrzę na tą pozycję! Dziękuję mój imienniku :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dzięki Marcinie za jedyny komentarz. (y)
Pozostajemy wśród japońskiej motoryzacji. Dziś Mazda 323F, a producentem jest Herpa.

Mazda 323 001.jpg
Mazda 323 002.jpg
Mazda 323 003.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki