• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje moduły - szlak jednotorowy

Marcin1983

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich użytkowników :smile:
Warunki mego życia się ustabilizowały :roll: więc wygrzebałem z piwnicy trzy zapomniane segmenty. Oto efekt zabawy w ogrodnika na jednym z nich. Dostałem weny twórczej więc przede mną kilkanaście nieprzespanych nocy. Efekty w postaci zdjęć będę umieszczał w tym wątku.
 

Załączniki

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#2
Marcin1983 napisał(a):
Dostałem weny twórczej więc przede mną kilkanaście nieprzespanych nocy.
Bez przesady z tymi nockami. Żadnym sztucznym światłem nie oświetlisz tak jak to robi światło dzienne.
Segment wygląda obiecująco. Masz już zrobioną elektrykę pod segmentami?
Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze to moim zdaniem za mało porozciągałeś zieleń zrobioną z Heki 1590.
Może znajdziesz czas i podskoczysz na warsztaty które odbywają się w dniach 26-27 stycznia w Poznaniu. Nic to nie kosztuje a można poszerzyć swoją wiedzę z modelarstwa.
Zerknij na stronę tego forum pod imprezy - Warsztaty modelarskie - Poznań, 26-27.01.2008 r.
 
OP
OP
Marcin1983

Marcin1983

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Żartowałem z tymi nockami ;) Nie przykleiłem siateczki - wziąłem pod uwagę poprawki. Może teraz lepiej? >>>foto (w sumie to najlepiej oglądać na żywo w świetle dziennym - zdjęcia przekłamują kolory) Elektryka = zrobione podłączenia do szyn.
W sobotę pracuję cały dzień więc wizyta na spotkaniu odpada :cry: Pozostaje niedziela (mam wolne)
 

Załączniki

Kuba1986

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Widać, że włożyłeś w to sporo pracy ale MSZ widać że użyłeś ograniczonej liczby produktów. Trawa na polu nigdy nie jest jednakowej długości, bardzo często poprzetykana jest jakimiś innymi mniejszymi i większymi roślinami. Postaraj się na tym popracować - dodaj rośliny średniej i dużej wysokości a segmencik zyska "życia".

Ale ogólnie zapowiada się ładnie :)
 
OP
OP
Marcin1983

Marcin1983

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Niestety nie udało mi się dotrzeć na spotkanie w ZSK :cry:

Dzisiaj na segmencie starałem się stworzyć... domek dla lisów :smile:

PS W lutym wybiorę się na zakupy więc zieleni przybędzie (kończy mi się mata Vero - może któryś z kolegów ma nadmiar?)
 

Załączniki

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#6
Marcin1983 napisał(a):
Nie przykleiłem siateczki - wziąłem pod uwagę poprawki.
Nie trzeba jej przyklejać.
Heki, które używasz jest bardzo dobrym materiałem do łatania wszelkiego rodzaju niedokładności. Dobrym sposobem na kładzenie owej trawki jest oderwanie tej brązowej siateczki od spodu trawy. Bardzo dobry efekt zieleni niskiej daje użycie zieleni np. Heki, 1552 z której również można ściągnąć spodnią siateczkę a zieleń, która zostanie należy delikatnie rozciągnąć w palcach i nałożyć na trawę płasko lub lekko wybrzuszyć.
Jeszcze jedna rada - wszystkie czynności z zielenią jak rwanie na kawałki maty z trawą, rozciąganie siateczek, itp. rób nad gazetą a to, co na nią spadnie będzie do ponownego użycia.
Maty Vero dostaniesz na aukcjach internetowych lub postaraj się kupić maty trawy z Auhagena. Są równie dobre jak Vero.
 

8bartus88

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Nawet mi się podoba , gdybyś jeszcze trochę posypał jakąś posypką tory żeby był efekt takich porośniętych torów , ale jest OK. (posypka na tor - najlepiej tego koloru co trawa wokół toru) :D
 

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#8
8bartus88 napisał(a):
Nawet mi się podoba , gdybyś jeszcze trochę posypał jakąś posypką tory żeby był efekt takich porośniętych torów , ale jest OK. (posypka na tor - najlepiej tego koloru co trawa wokół toru) :D
Kolego, jak już przyłączasz się do forum to wchodź na świeże posty, a nie odgrzewasz stare dania :devil: Zwróciłeś chociaż uwagę w którym roku był napisany ostatni post w tym wątku :?:27 styczeń 2008 !!!
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#9
Jestem za, przyjąć na forum :)
Wywal te maty Vero Veb Kombinat i siateczki Heki. Dziś już nie stosuje tych archaicznych produktów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 7
Buduję makietę 37
Buduję makietę 8
Buduję makietę 816
Buduję makietę 17

Podobne wątki