• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje modele

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#1
Modelarstwo w skali H0e zawitało u mnie w połowie 1999 roku. Kolekcję lokomotyw parowych zapoczątkował parowozik ROCO, później wielokrotnie przebudowywany i ulepszany. Niedawno postanowiłem spolszczyć jego młodszego brata. Oba modele nawiązują swoim wyglądem do parowozów spotykanych na kolejach wąskotorowych przełomu lat 60 i 70. Starałem się nadać im formy zbliżone do maszyn O&K. Na obu zdjęciach prezentują się dwa parowoziki: najstarszy (lewy) i najmłodszy (prawy).
 

Załączniki

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#8
To produkcja PMT, a parowozik jest konwertytą, trochę na wyczucie. Powinienem przerobić mu jeszcze komin na prosty. Mam do niego składzik cukrowniczy (np. Cukrowni Stare Pole).
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#9
Bardzo ładne modele. Nie bardzo pasuje mi jedynie IK z tendrem od "feldbany", ale na kolejach wąskotorowych często panowała radosna twórczość.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#11
To były parowozy jeszcze z przed pierwszej wojny światowej i miały symbole HF od Heeresfeldbahn, czyli wojskowe koleje polowe. W Polsce było tego trochę, i uchowało się kilka loków i tendrów. Oba te "pojazdy" funkcjonowały w Polsce na różnych kolejach w różnych kombinacjach. Pierwotnie, te parowozy, no i oczywiście tendry były budowane na tor 600 mm.
Jeździły po kruszwickich torach, bo to był zabór pruski. Proszę wygóglać sobie hasło Heeresfeldbahn. Tam można znaleźć w Grafice sporo zdjęć.
Niestety, chwilowo mam dostęp do netu o prędkości żółwia i nie chcą mi sie otwierać niektóre strony, więc nie mogę niczego załączyć
[DOUBLEPOST=1498062238][/DOUBLEPOST]Kolego Michale. Serdeczne przeprosiny. Miałem na myśli parowóz Txb2 a nie IK. Źle odczytałem opisy zdjęć. Tam przy IK jest faktycznie tender typu Kruszwica. Ja miałem na myśli ten długi, czteroosiowy z HF-ki.
To przez ten cholerny internet
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#15
Dawno, dawno temu, kiedy zaczynałem przygodę z modelarstwem zrobiłem z kartonu taki parowóz. Malaturę uzyskał późno, dopiero jak pojawiły się farby modelarskie. Nie jest to skala 0e, a moja własna. Przyjąłem szerokość budki maszynisty równą 4,5 cm, i do niej dostosowałem pozostałe wymiary.
 

Załączniki

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#16
A tutaj jedna z konwersji parowozu HF 110 (Konwersję tę przeprowadzałem etapami) oraz jeszcze jedna odsłona parowoziku ROCO w konwersji na O&K. Otrzymał on później nowe drzwi do dymnicy.
 

Załączniki

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#17
Nie będę klikał jakichś głupawych gwiazdek czy łapek, bo uważam to za obciach. Powiem jedno;
Szacunek. I nie jest tu ważna precyzja i dokładność, ale klimat. A on jest.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#18
Z podziękowaniem Kolego za dobre słowo. Do budowy modeli w skali H0e, w tym modeli od podstaw, zainspirowało mnie dwóch modelarzy: kol. Krzysztof z Poznania i kol. Paweł z Łodzi. Oprócz konwersji parowozów fabrycznych wykonałem jeszcze od podstaw lokomotywy spalinowe serii Lxd2 (http://forum.modelarstwo.info/threads/lxd2-w-h0e-wykonanie-własne.23797/) oraz Lyd2 (http://forum.modelarstwo.info/threads/lyd2-w-h0e-wykonanie-własne.23664/), a także stadko wagonów towarowych (http://forum.modelarstwo.info/threads/wagony-towarowe-wąskotorowe-wykonanie-własne.32694/) w bardzo prostej technologii. Ostatnio ukończyłem też wagon osobowy z kolejki witaszyckiej (http://forum.modelarstwo.info/threads/wagon-osobowy-z-kolejki-witaszyckiej.28351/). Do pełni szczęścia brakuje jeszcze parowozu Px48 i wagonów typu 3Aw lub 1Aw. Brankard konstalowski już jest.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 309
Wąskotorówka 17
K
Wąskotorówka 8

Podobne wątki