• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje modele

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
#83
Miałem kiedyś zamiar zbierać tę skalę, ale "niszowość",oraz ceny dostępnego taboru i lenistwo modelarskie wygrało.
Dlatego cenię takich ludzi jak Ty, którzy idą pod prąd i udowadniają że chcieć to móc.
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#85
Modele parowozów przechodziły kolejne etapy ulepszeń (nazywam je naprawami głównymi). Tak wyglądały parowoziki w 2005 roku.
 

Załączniki

Johannes

Użytkownik
Reakcje
56 0 0
#87
Twoje lokomotywki są po prostu fantastyczne. Nie mam w swoich zbiorach żadnego taboru H0e, ale mogę sobie wyobrazić jak one są małe... Zegarmistrzowska praca! :) Ja pracuję nad Halske-Siemens, Borsigiem Bn2t (wersja 600 mm) i warszawskim Py27 i ta lokomotywka mnie szczególnie zainteresowała. Ale to około tysiąca części do zmontowania (a może i więcej) i dość długa praca:) Więc miło jest popatrzeć na takie prawdziwe miniaturki. Gdybyś mógł kiedyś wstawić pojedyńcze zdjęcia każdego parowozu (z osobna) i takie bardziej szczegółowe. Jak będziesz miał czas i ochotę, oczywiście, przy jakiejs okazji. Póki co, podziwiam te, które wstawiłeś.
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#88
Dziękuję Kolego. To są jednak znaczne przybliżenia prawdziwych lokomotyw i wagonów. Mam jeszcze kilka lokomotyw Lxd2 i Lyd2. Założyłem na forum osobne wątki dla tych pojazdów: Lxd2 (http://forum.modelarstwo.info/threads/lxd2-w-h0e-wykonanie-własne.23797/) i Lyd2 (http://forum.modelarstwo.info/threads/lyd2-w-h0e-wykonanie-własne.23664/) Na koniec parowozik O&K w skali H0f z wycinanki.
Parowozik a'la Py27, prezentowany na poniższych zdjęciach, zmienił obecnie swój wygląd na bardziej realny.
 

Załączniki

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#89
Lokomotywa 2Wls40/50. Model statyczny, wykonany z wycinanki (autorem projektu jest S. Kiszka - uważam, autor projektu że zrobił genialną matrycę na modele, nie tylko statyczne) znalezionej chyba za pośrednictwem forum "750mm". Rzucają się w oczy zbyt duże koła, wzięte niestety żywcem z wagonów BTTB (innych wtedy nie miałem i tak już zostało).
A tu strona z tymi wycinankami (a także lokomotywa V10c, wagony 3Aw oraz węglarki i kryte na tor 750mm, tego samego Autora):
https://www.sklejmy.com/viewtopic.php?p=56639
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#90
Moja Haefka po ostatnim liftingu. Jak zwykle tryb makro wyostrzył wszystkie niedoróbki malowania. Powiedzmy, że rzecz dzieje się w Cukrowni Nakło (choć wagony a'la Żnin) na początku lat 70. Podobno pracował tam jeszcze wtedy parowóz typu HF.
 

Załączniki

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.078 129 15
#92
Michał, czy platformy do drewna powstały na bazie rocowskich truków?

Moje przerobiłem tak:


Posiadam 4 truki, do dwóch z nich dokleiłem barierki hamulcowe by tworzyły zestaw (Truk bez hamulca + Truk z hamulcem).
Barierki pozyskałem z wagonu osobowego Heeresfeldbahnu firmy MiniTrains.
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.078 129 15
#95
Truki to potoczna nazwa dwuosiowych wagonów, które służyły do przewozu drewna. Z tą nazwą napotkałem się pierwszy raz w książce "Sochaczewska Kolej Wąskotorowa" aut. B. Pokropińskiego i od tamtej pory używam tego określenia :)

A truk wziął się od zdjęcia, skoro są dwa truki to jest jeden... truk? :p

Nie róbmy śmietniska z tematu ;)
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#96
Tak, p. B. Pokropiński takiej nazwy używał do określania wózków kłonicowych służących do przewozu dłużycy.
Rzeczywiście, w większości moich wagoników stosowałem właśnie wózki produkcji firmy Roco. Długość ławy pokrętnej powinna być nieco większa w tych wózkach i od jakiegoś czasu przymierzam się do ich przeróbki. Pomosty hamulcowe dorobiłem ze spinaczy biurowych.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 309
Wąskotorówka 17
K
Wąskotorówka 8

Podobne wątki