• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje modele w 1:50

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#1
Nadejszła wiekopomna chwila... ;)

Od dawna oglądałem modele w skali 1:50 pokazywanych przez kolegów z tego forum i podobały mi się, ale "zapierałem się" przed tymi modelami bo wiedziałem, że są dość duże a do tego drogie.
Przez długi czas udawało mi się trzymać postanowienia, że nie "wbiję się" w kolejną skalę, ale.. No właśnie to "ale":gwizd:
Na forum pojawił się kolega K&K-1/50-WSI i zaczął pokazywać swoje modele, które były niesamowicie ładne. Za każdym razem oglądając jego prezentacje byłem pod coraz to większym wrażeniem. No i pewnego dnia pokazał zestaw w barwach firmy Nor-Cargo, w której to pracowałem kilka dobrych lat, i w tym momencie już wiedziałem, że muszę mieć ten model bo był przepiękny i znam go doskonale w oryginale. Znam osobiście właściciela tej ciężarówki, której to model odwzorowała firma WSI.
Oczywiście napisałem komentarz pod prezentacją @K&K-1/50-WSI i zacząłem prywatne rozmowy na temat tego konkretnego modelu. Kolega Darek, bo tak ma na imię użytkownik kryjący się pod nickiem K&K-1/50-WSI, powiedział mi, że ten model już nie jest dostępny w sprzedaży ale postara mi się w takim razie pomóc w jego zdobyciu. Jak powiedział tak musiał zrobić i odsprzedał mi swój model :ROFL:
Jak go tylko otrzymałem i zobaczyłem to wiedziałem, że już "popłynąłem" i "wpadłem" w kolejną skalę. Takim oto sposobem w ciągu niespełna dwóch miesięcy uzbierałem czyli kupiłem już 6 sztuk modeli w barwach Nor-Cargo. Ale nie mam pretensji do Darka :ROFL::ROFL::ROFL: A tak na poważnie to jestem bardzo zadowolony, ze dzięki niemu zdecydowałem się na zakup modeli w tej skali. Jeśli są jeszcze tacy co nie wiedzą to Darek jest przedstawicielem firmy WSI na Polskę, co oznacza, że ma on najniższe ceny tych modeli na naszym rynku nie licząc rynku wtórnego. Dodatkowo mozna dostać najlepszą cenę będąc stałym klientem.
To tyle wstępu a teraz co najlepsze;) prezentacja modeli.

Mój pierwszy model w tej skali SCANIA R5 Topline "Nor-Cargo" - firmy WSI

PA190563.JPG

PA190565.JPG

PA190566.JPG

PA190567.JPG

PA190568.JPG

PA190569.JPG

PA190574.JPG

PA190571.JPG

PA190570.JPG





A to już kolejny model w skali 1:50 VOLVO F12 "Nor-Cargo" - firmy WSI

PA190575.JPG

PA190578.JPG

PA190579.JPG

PA190580.JPG

PA190584.JPG

PA190577.JPG



Pozdrawiam
Maverick

CDN...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#3
Witaj w klubie, gratuluję nabytków.
Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się jednak zostać członkiem "klubu" zbierających modele w tej skali bo są to fantastyczne modele, pieknie "zdetalowane", potężne wręcz w porównaniu ze skalą 1:87, których jakość już mi "nie wystarcza". W tej skali można zbudować przepiekną kolekcję modeli w barwach jednej firmy i żaden z nich nie jest "przemalowywanką" jak to ma miejsce w 1:87. Tutaj każdy model ma dokładnie odwzorowane wszelkie możliwe detale występujące w oryginale w 1:1 i to jest fantastyczne!
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#4
No to powiem ci, że sam zerkam w tym kierunku, zwłaszcz, że ostatnio napatrzyłem się na ciężarówki rajdowe dakkar. Żałuję że nie mam miejsca, by trzymać kolekcję w tej skali. Bo pewnie próbowałbym robić i swoje w 3d. Tutaj nie ma zasłaniania się kompromisami :)
No i oswietlenie takich maszyn jest prostsze i bardziej efektowne, co ostatnio zaprezentował kolega @Abarth. Że o Rc nie wspomnę.
Zazdroszczę.
 

sloth

Znany użytkownik
Reakcje
188 0 2
#6
Hehe(y) no i się zaczęło u Ciebie Wojciechu,jesteś kolejnym zarażonym przez wirus 1:50:D,bardzo fajnie i cieszy to że kolejna osoba zaczyna zmieniać skalę.
Zacząłeś od NOR-CARGO i do tego zapewne u Ciebie dojdzie BRING i zaczniesz mieć fajne podkolekcje:cool:.
I przeglądanie cały czas stron WSI MODELS i TEKNO,bo co kilka dni się pojawiają nowości,jeszcze trochę i w Iławie niedługo w większości będzie skala 1:50,bo w 1:87 posucha panuje wśród gumowych kół;).
 
OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#9
Dziękuję za wszystkie oceny oraz komentarze i powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego zainteresowania tym tematem. To bardzo miłe i motywujące.
Skoro się podobało a świadczą o tym Wasze oceny i komentarze, więc pokazuję dalej i dzisiaj kolejna ciężarówka w barwach "starego" Nor-Cargo bo firma ta zmieniała nazwę trzykrotnie w swojej historii ale nie zmieniając barw, które mi osobiście podobają się bardzo.
Pierwsza nazwa firmy brzmiała "FRIONOR", następnie firma zmieniła ją na "STIES" i ostatnią nazwą tej firmy była nazwa "Nor-Cargo", która póżniej założyła największą skandynawską firmę wraz z kilkoma innymi skandynawskimi firmami i przyjęła nazwę "BRING" zmieniając już całkowicie barwy na zielone równie piękne ;)
Tak, więc dzisiaj zaprezentuję model z pierwotną nazwą czyli "FRIONOR". Z ciekawostek dotyczących tego modelu to powiem Wam, że ciężarówka ta jest wciąż na chodzie i ciągle "pracuje" jako reklama tej firmy. Miałem okazję kilka razy ją widzieć na własne oczy i rozmawiać z jej właścicielem oraz jego małżonką.
Ale koniec tego pisania i przechodzimy do prezentacji.


PA190586.JPG

PA190587.JPG

PA190588.JPG

PA190589.JPG

PA190593.JPG

PA190595.JPG

PA190597.JPG

PA190598.JPG

PA190591.JPG

PA190592.JPG



Pozdrawiam
Maverick
 
OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#11
Naprawdę piękna rzecz. Sam pojazd dość szkaradny, ale model naprawdę udany. Głowę dam, że na żywo wygląda jeszcze lepiej.
No mi się ta Scania bardzo podoba, i kształtem, sylwetką, konfiguracja, no i jej barwy ;) Jutro poszukam jej zdjęć co jej zrobiłem a teraz na szybko moje dwa filmiki ze spotkania na trasie Oslo-Trondheim ;)



Pozdrawiam
Maverick
 

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#12
Mnie najbardziej podoba się pierwszy model,scania jest kapitalna.
Ja też zaraziłem się 1:50.Modele w tej skali mają ogromny plus że po wyjęciu z pudełka ,nie potrzeba poświęcać miesiąca na przeróbki i waloryzację tak jak to ma miejsce w 1:87,a wyglądają realistycznie i naturalnie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:50 13
Skala 1:50 12
Skala 1:50 7
Skala 1:50 22
Skala 1:50 38

Podobne wątki