• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Moje modele taboru i makiety H0e

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.460 79 2
Jak tylko czas pozwoli chętnie zawinę z rodzinką podziwiać te małe cuda :) A w zamian zapraszam na Trybunały do Piotrkowa Tryb. 18 - 19.06.2016
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Liczę na dużą frekwencję :) Na Trybunały planuję jako widz zajechać. :)
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Witam wszystkich, po długich bojach wreszcie projekt drezyny WMC mogę uznać, za skończony i gotowy do prezentacji. Oto model wózka motorowego WMC. Egzemplarz prototypowy przedstawia najbardziej skomplikowaną wersję zabudowy jak i malowania - numer 023 Sompolno, z ostatnich miesięcy jej pracy na tej kolejce

Opis modelu:

- pełne oświetlenie lamp
- dekoder Zimo Mx622
- napęd na dwie osie
- pobór prądu z 4 kół
- kondensator 220µF dla podtrzymania funkcji życiowych
- silnik Maxon RE08
- przeniesienie napędu za pomącą przekładni pasowej
- napęd, elektronika całkowicie schowana w kabinie poniżej linii okien
- masa modelu ok 35-40 gram
- wały oraz osie tulejowane
- model wykonany z blaszek fototrawionych
- długość modelu ok 65 mm
- koła RP25

Jeżeli znajdą się chętni model będzie dostępny w wersji podstawowej tzn : konfiguracja świateł - 2 na czole i 2 z tyłu za kratkami. Malowanie proste pomarańczowe, chłodnica płaska, numer 016 Lisewo.

Model prototypowy posiada lampy górne z firmy Weinert Modellbau, które niestety są ciut za duże. Docelowo montowane będą reflektory trochę mniejsze, własnej produkcji.

Fot. Marcin Wojda (Sompolno WMC 023)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Tak ,w modelu są niestety ciut za grube, natomiast docelowo będę korzystał z folii maskującej wycinanej na ploterze, aby maskowanie wyszło dużo dokładniejsze. Ta wersja konkretnie jest baaaardzo upierdliwa, pod każdym względem.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Jeżeli ma się tory czyste i spolaryzowane rozjazdy, to nie ma bata aby się zatrzymał. Nawet robiłem próbę z wagonikami z minitrains'a i podczepiłem do niej 8 wagoników i bez problemu to uciągnął. Żadnych poślizgów, żadnego szarpania. Jutro wrzucę film z poruszania się tego cudactwa.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Miało być jutro jest już dzisiaj :


Uprzedzam pytania - wpada w krzyżownicę z racji tego że jest to koło z obrzeżem RP25 a rozjazd od Roco 14 stopni... Na rozjazdach 1:7 przechodzi płynnie
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Bardzo ładnie się porusza, szczególnie że masa niezbyt duża. Swiatła ci świetnie wyszły.Paski rzeczywiście może minimalnie zbyt grube, ja tnę taśmę skalpelem chirurgicznym i po kilku próbach udaje sie trafić właściwy wymiar. Masz jakięś fotki wnetrza? Co oznacza wały tulejowane?
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Myślę że Mateusz miał na myśli łożyskowanie w tulejkach z mosiądzu wszelkich wałków, przynajmniej jak to oglądałem w fazie budowy, tak było zrobione.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Mateusz, robisz genialne modele. Wielki szacunek. Ja od dwóch lat buduję wagon 3Aw, z doskoku, wieczorami, i wciąż zastanawiam się jak zaadaptować napęd od BR86 Fleischmann'a w N-ce do blach do Px48 od Marcina.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Swiatła ci świetnie wyszły
lustro wykonane z folii aluminiowej - takiej kuchennej

Co oznacza wały tulejowane?
Myślę że Mateusz miał na myśli łożyskowanie w tulejkach z mosiądzu wszelkich wałków, przynajmniej jak to oglądałem w fazie budowy, tak było zrobione.
Dokladnie tak jak Pawel powiedzial, kazda os i wal jest osadzona w ramie za posrednictwem tulejki mosieznej - eliminuje to luzy, oraz przeciwdziala "wyrabianiu" sie punktow osadczych

A może można pomarudzić - zieloną z kolei bieszczadzkiej
akurat kolor nie stanowi wiekszego problemu .... chyba :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 150
Wąskotorówka 17
K
Wąskotorówka 8

Podobne wątki