• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Moje modele taboru i makiety H0e

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#1
Witam serdecznie. Zakładam temat jako galerię, swoich dokonań na polu budowy modeli taboru. Również tutaj będę prezentować moje skrzynki H0e. Temat ma na celu, popularyzowanie skali H0e wśród modelarzy.
 

Załączniki

OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#3
cd.
 

Załączniki

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#6
Gratuluję pięknej kolekcji taboru wąskotorowego ,naszego i rozpoznawalnego a nie udającego jak to jest czasem nawet w wykonaniu uznanych mistrzów .;)
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#9
- pokaż jak świecą reflektorki - bo sie ie moge doczekać..- tylko pamiętaj ,żeby "świecenie" nie było za mocne!! - dokładnie tak ,zeby "świeciły" jak zrobilismy to na próbę na hobby
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#10
Zamontowana lampa Kluby z odbłyśnikiem od HOART'a z diodą ciepłą również od Kluby. Fotki przy różnych nastawach aparatu. Pomijając jakość montażu samej lampy i odbłyśnika, efekt w naturze rewelacyjny. Chociaż mam nieodparte wrażenie, że ta ciepła dioda ma niewiele wspólnego z ciepłem.

Dioda przyklejona na klej typu kropelka, do dna klosza. I tu niestety popełniłem błąd. Najpierw trzeba poczekać, aż dobrze wyschnie klej. Ja się pospieszyłem i klej zamglił mi delikatnie lustro, co niestety widać na fotkach. No ale mimo wszystko jest nieźle. Tutaj także muszę zwrócić uwagę na to że, trochę testowałem to lustro przed montażem i się troszeczkę porysowało, co również widać.

Mam zakupione najmniejsze dostępne na rynku diody SMD 0402, które są również o ciepłej barwie światła. Ale na prezentacje trzeba jeszcze trochę poczekać. Musi nabrać mocy urzędowej :)
 

Załączniki

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#11
- dzięki za tą prezentację świateł długich i pozycyjnych- czekam z utęsknieniem na ciepły efekt świecenia - bo to dopiero da ć powinno efekt właściwy ,-jak tylko zamontujesz te ciepłe , o ktorych wspomniałeś to proszę pokaż fotki ,-" na" magazynie są nowe lustra - jakbyco
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#12
ta weglarka wyglada jak prawdziwa- niesamowity efekt choć to tylko podkład czy co?- az strach pomysleć co by sie działo z Twoimi ( przez Ciebie wykonanymi)modelami w H0,-w parowoziku trochę jeszcze pracy jest - na pierwszy ogień muszą pójść koła i fragment atrapy skrzyni wodnej - ten fragment z podcięciem bo widac że to Atrapa, siatka jest za gruba - trzxeba by poszukac moze w szyfonach i odpowiednio wymodelowac wypukłość - próbowałeś ?- póżniej pokażę wzorzec koła pełnego ( bose+obrecz)co prawda od do Peixa ,które są przygotowywane do odlewów ale specjalnie do tej Twojej serii możnaby było zaprojektować - ..i wykonać - oczywiście koło bose lane z zywicy i obręcz z metalu
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#13
FAJNY TEMAT GRATULACJE DLA KOLEGI MASLO(y) SUPER MODELE!!!!
Temat rzucam do obserwowanych i będę tu zaglądał podziwiać postępy prac.
Proszę nie szczędzić relacji fotograficznych;):)
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#14
Faktycznie , siatka na kominie wydawała mi się z początkiem istnym dziełem sztuki. Natomiast jak zobaczyłem fotki.... pomyślałem że coś tu jest nie tak. Wiec postanowiłem dla dobra modelu zdemontować tę siatkę.

Zanim padł mi kilka dni temu kolejny aerograf zdążyłem jeszcze napryskać trochę farby. Również prezentuję , jak są łączone moje modele ze sobą, za pomocą miniaturowych "prawdziwych" orczyków.
 

Załączniki

OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#17
Jednym sprawia to nie lada trudnosc. Natomiast ja wiekszych problemow nie mam. Kwestia opanowania. Poza tym gdybym mial z tym problemy to nie montowalbym ich na sile :) a montuje gdzie sie da :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#18
No dobra, a jak to będzie w przypadku Zwolakowego H0e_FREMO? Będą zapewne "tradycyjne" sprzęgi wąskotorowe, a zdaje się, ze Czesi stosują amerykańskie MTL.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#19
No to tak na szybko zrobione telefonem niestety. Bez "świecenia" bo już podłączone pod dekoder. Na razie nie mam na czym sprawdzić efektu końcowego. Ale i bez tego świetnie się już prezentuje :) oczywiście na żywo o niebo lepszy efekt... :) coś czuje, że chyba przemaluje w czarnym parowozie obwódki na czarno...
 

Załączniki

Z

Zv

Gość
#20
Nie przemalowuj na czarno obwódek!! Czarny jest boski!! Dwa ślepia zawsze bardziej mi się podobały.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 150
Wąskotorówka 17
K
Wąskotorówka 8

Podobne wątki