• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Moje modele taboru i makiety H0e

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
Orczyki piękne, tylko nie wiem dlaczego nie zakładasz przewodów powietrznych i uchwytów, dołączonych jako części do samodzielnego montażu.
Bez nich Lxd2 wygląda "łyso", i nawet super orczyk tu nie pomoże, jak nie ma reszty.

Zresztą przeglądając zdjęcia z różnych imprez H0e zawsze bardzo mnie rażą te braki, przecież ich montaż to chwila, i nie wiem dlaczego większość Lxd2 jeździ bez tych elementów :(
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
A masz Pawle całkowicie rację, ale zamierzam troszkę podpicować sobie te lokomotywki wiec sprzęgi powietrzne będą założone od Weinerta :) Póki co lokomotywki będą bez paru jeszcze detali. Poręczę też chciałbym trochę bardziej filigranowe zafundować sobie :) Ale w efekcie wszystko znajdzie się na swoim miejscu. Ale jeszcze nie na najbliższą imprezę.

Jeszcze mała sesyjka platformiaków :)

Wagony serii 3Aw ukończone.
Kremowo niebieski - Bxhpi 1975 St. Rogów Dyr.Warszawa
Zielony - Bxhpi 00-3800 24 451-3 St. Zbiersk DOKP Poznań
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Wykorzystując chwilową przerwę w przygotowaniach do wystawy, poczyniłem dzisiaj sobie takie coś z nudów. Px49 będzie mieć nowy napęd, na silniku Maxon RE1015 z przekładnią pasową. Napęd na dwie skrajne osie a oś środkowa tylko jako pobór prądu.
 

Załączniki

OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Nie mam i nie zamierzam mieć. Miałem na początku dźwięk w Px5, ale to było tak straszne w odbiorze usznym, że wywaliłem go - albo nawet na szczęście się spalił :) poza tym, dekoder dźwiękowy powoduje zwiększoną wrażliwość na nieczystość toru i odbiór prądu z niego. Dlatego w moich modelach raczej na pewno nie będę montować w żadnych dźwięków.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Napęd na dwie skrajne osie a oś środkowa tylko jako pobór prądu.
Jestem rozczarowany. Myślałem, że przy Twoim poziomie warsztatu robisz parowozy na wyngiel... i że do każdego rzeźbisz malusiego palacza, co "jeszcze węgiel w nią sypie". A tu prąd... i to bez pantografa?;)
A tak na serio. Piękne modele robisz. Pełen szacun(y).
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.464 79 2
Miałem z tym podobny problem z tą zwiększoną wrażliwością jednak został pozytywnie rozwiązany ;) Ogólnie dzwięk dla osób które niewiele mają wspólnego z modelarstwem przeważnie są zaskoczeni a i modelarzy też nieraz wprowadza w podziw. No ale to już wedle upodobań :)
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Ponieważ sam robię zdjęcia, dlatego dla mnie najważniejszy jest efekt wzrokowy. Dla mnie wystarczy jak model ma światła. Dźwięk musiałby być idealny, a wiadomo że takiego jeszcze nie ma. Poza tym nie wszędzie da się go włożyć.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
20-22.05.2016 Będzie można je wszystkie obejrzeć na wystawie w Zbiersku. Serdecznie zapraszam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 150
Wąskotorówka 17
K
Wąskotorówka 8

Podobne wątki