• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Moje modele taboru i makiety H0e

OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Kolejne modele na ukończeniu. Tym razem wagony węglarki systemu Ziehl'a. Wagon produkcji Piotr66. Kalkomanie własne, 8 wagonów z przydziału Jędrzejowa - 4 z hamulcem powietrznym, 4 bez.
Jeden ze Zbierska - tutaj kształt dachu pomostu hamulcowego zmieniony
Oraz 2 wagony z cukrowni Brześć Kujawski - czyli para wagonów na 750 mm sprzęgnięta między sobą sprzęgiem górnośląskim.
Oczywiście wszystkie wagony posiadają orczyki ruchome.
 

Załączniki

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Mateusz,
Wagony bardzo ciekawe ale fotografowanie na lustrze, przynajmniej u mnie, powoduje jakiś dziwny oczopląs. Odnoszę wrażenie, że Twój aparat też się trochę pogubił z ostrością.
Może w trosce o wzrok starszych kolegów (czyli np mój) zamieszczaj też fotki na jakimś neutralnym tle, jeśli to nie problem.
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Nowy pulpit do stacji Staszewko. Schemat wykonany z laminatu grawerskiego. Stanowisko do programowania, centralka DR5000 jako źródło wszelkiego zła. W środku doprowadza się 230V - zasilacz 19V do DR5000 oraz 16V do zasilania akcesoriów makiety. Rozjazdy na makiecie sterowane będą serwomechanizmem i będą wpięte w magistralę DCC i sterowane będą LocoNetem, co spowoduje że do podłączenia pulpitu z makietą wystarczy mi jeden przewód RJ12 i dwa bananowe do 16V. Minimalizacja przewodów czasu montażu i demontażu makiety, zajmowane miejsce, waga, jest dla mnie głównym wyznacznikiem. Dodatkowo wyprowadzenie gniazda USB do podłączenia się komputerem do programowania pojazdów. Po odłączeniu pulpitu od makiety, można go używać w domu jako stanowisko do programowania. Pulpit jeszcze w budowie.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
Na wystawie w Środzie Wielkopolskiej, swoją premierę miała kolejna drezyna wąskotorowa, tym razem z Górnego Śląska. WMC-103 WDZ Bytom Karb.
Następna w kolejce oczekuje na końcowy montaż oświetlenia piaseczyńska pszczółka WMC 159 - zdjęcia umieszczę jak skończę model niedługo. Fotki dzięki uprzejmości @Sebastian .
No i pojawił się w końcu wózek do drezyny.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 150
Wąskotorówka 17
K
Wąskotorówka 8

Podobne wątki