• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje Modele Ciężarowe - PACEK

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
Malowanie tej firmy jest dosyć specyficzne, ale dzięki temu właśnie model bardzo się wyróżnia. Ładunek w postaci wału korbowego jest niezłą wisienką na torcie. :)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Może być np. do silnika okrętowego.
Tak, już sobie poczytałem. Największy wał korbowy waży 300 ton, więc znacznie większy niż ten na modelu.

Ciekawostka:
Wał napędza 14 cylindrów silnika diesla o pojemności 1820 litrów każdy, co daje pojemność całego silnika na poziomie 25 480 litrów, generujących moc 108 920 KM.

Powyższe dane są naprawdę imponujące, ale na szybko porównanie wydajności tego giganta vs. 2.0 TDI z grupy VW:

VW 1 litr = 70 KM
Statek 1 litr = 4.27 KM
 
Ostatnio edytowane:

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
"Wormser" bardzo ciekawy i można już uzbierać dość ciekawą pod kolekcję, ja jedna wrócę do poprzedniej prezentacji. "Siefert patrzy" na mnie za każdym razem , jak jestem w sklepie modelarskim i boję się, że zaczyna coś iskrzyć między nami :ROFL:. Mimo nie małej ceny, chyba sobie go zafunduje. Ładunek robi najlepszą robotę... Gratuluje świetnego nabytku (y).
 

Podobne wątki