• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Samochodowa Makieta Modułowa - budowa - mafo

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
Bardzo cirkawy modelik. Jakby ktoś miał dane techniczne, rysunki jakiegoś stosowanego w prl, można by wyrzeźbić i podesłać do Mateusza... dość prosta rzecz do zrobienia
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Maćku, a czemu nie malujesz ich? Wyglądały by jeszcze lepiej.
Z malowaniem mam jakieś tam problemy, głównie nie za bardzo mam gdzie to robić. Może kiedyś dorobię się warsztaciku to wtedy spróbuję malować. Na razie te dwa wózki będą stacjonowały na makiecie modułowej i tam z odległości półtora metra będą musiały wyglądać dobrze.

Poza tym malowanie nie jest moją najmocniejszą stroną i nadal mam z tym problemy, żeby powłoka była dobra. Nie zawsze mi to jeszcze wychodzi dobrze... ;)
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
Powiem ci, że ostatnio maluję w kuchni, bo nie chce mi się jeździć do modelarni w robocie. Za komorę wystarcza mi karton po butach, bo maluję akrylami i te praktycznie nie śmierdzą. Jakiś czas zamiast kompresora używałem małej butli z powietrzem. Też się dało :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Też tak robię Grzesiu. Kuchnia to czasami mój warsztat malarski. Natomiast tu, rzeczywiście, powinienem pomalować, ale powie, że po patynie washami gołym okiem model wygląda całkiem fajnie. Muszę tylko jeszcze bardziej zaakcentować wyloty powietrza i chyba użyję czarnego washa, bo ciemnoszary jest za jasny.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Kibri mnie trochę zszokowało ale dało takie "coś" o_Oo_Oo_O jako kierownicę do tego małego widlaczka. :eek::eek::eek:

Widlaczek 02.jpg




Niestety, to "coś" jest do .... :cenzura::cenzura::cenzura: Także w ruch poszły kombinerki, drut, cyjanoakryl i powstała kierownica.

Widlaczek 03.jpg
Widlaczek 04.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Udało się dopasować kierowcę do wózka. Powiem, że figurki Preisera bardzo dobrze reagują na gorące powietrze z suszarki do włosów i fajnie się dają modelować. Jedyny minus, to przy modelowaniu i zmienianiu ustawienia kończyn potrafi się uszkodzić malowanie. Teraz wózek wygląda tak:

Widlaczek 05.jpg
Widlaczek 07.jpg
Widlaczek 08.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
Ta siatka strasznie gruba jakaś jest. Też kupiłem i leży sobie w pudełku. Testowałem piękny różowy tiul podprowadzony żonie i o niebo lepiej się prezentował. Odkopię i pokażę, bo jest delikatniejszy, zważywszy, że ma wylądować na module. Problemem jest jednak układanie go na płocie - musiałem rozciągnąć na płaszczyźnie i na leżąco przykleić najpierw pręciki 0,1 mm, potem słupki, a na koniec dociąć kształt. Mozolna i wredna robota.
Operatorzy preisera świetnie wyszli, kierownica też ładnie się prezentuje.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Siatka jest wycinana laserem z kartonu i może trochę grubo wygląda, ale z kartonu pewnie cieńszej się nie da. Słupki to kartonowe paski naklejone na siatkę (w komplecie). Ja dołożyłem jedynie drucik wklejony w siatkę, żeby można było lepiej umocować siatkę w fundamencie (wycięty pasek z 2mm kartonu).

Płot siatka 03.jpg



Testowałem piękny różowy tiul podprowadzony żonie i o niebo lepiej się prezentował.
Też próbowałem z różnymi siateczkami, tiulami itp ale jakoś brakowało mi cierpliwości z ułożeniem tego ustrojstwa równo, a jak próbowałem usztywnić cyjanoakrylem albo paraloidem, to niestety, oczka się zaklejały i po pomalowaniu słabo to wyglądało. Można też zrobić z fototrawionej blaszki, ale koszty przeważyły na karton.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Niewiele do przodu, ale zawsze coś... :) Dziś takie tam przymiarki podczas wklejania fundamentu pod płot:

Płot siatka 04.jpg
Płot siatka 05.jpg



I taki rzut ogólny z ustawioną, i jeszcze nie przyklejoną siatką:

Płot siatka 06.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Siatka nie wyglądała ciekawie, ale teraz jak jest już na swoim miejscu to prezentuje się bardzo fajnie. Ogólnie całość świetnie wygląda.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Znów znalazłem chwilkę wolnego to i się wkleiło parę elementów. Siatka wklejona, brama też, a i doszło kilka drzewek od Freona.
Rzut ogólny na moduł

IMG_7317.jpg



i kilka szczegółów:

IMG_7318.JPG
IMG_7319.jpg
IMG_7320.jpg
IMG_7321.jpg
 

Podobne wątki