• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Samochodowa Makieta Modułowa - budowa - mafo

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
ehh, żeby tak w życiu też było. Niby zim nie ma, a soli walą, bo mżawka marznie. Dobrze, by oprócz zakazu solenia był tez zakaz pieprzenia... głupot ;)
tutaj niestety kłopot, bo znane mi układy migające pracują na 3,7V i wyżej, a część fallerów jeździ na 1,2V, czasem 2,4V - zwłaszcza te małe. Będzie konieczna wymiana baterii na mocniejszą i obniżenie napięcia na silnik. Albo dołożenie niezależnej baterii tylko dla kogutków. Mam wprawdzie fallerka polizei z kogutami na 1,2V, ale nigdzie nie mogę dostać takich układów. Może ktoś podpowie?
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Trzeba pogadać z kolegą @Marqus, bo on swego czasu zrobił parę takich układów z migającymi diodami, choć przyznam, że nie wiem jakie było napięcie potrzebne do tych układów.
Można pogadać, czemu nie. ;)
Sterowniki do światełek głównie mam na napięcie 12 - 16V przemiennego lub stałego.
Nie montując prostownika i stabilizatora, można je zasilać napięciem 3,3 - 5V.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Można pogadać, czemu nie. ;)
Sterowniki do światełek głównie mam na napięcie 12 - 16V przemiennego lub stałego.
Nie montując prostownika i stabilizatora, można je zasilać napięciem 3,3 - 5V.
No a na niższe napięcie? 1,2V da radę? Chodzi o to, że małe przekładnie są szybsze i aby samochody nie zasuwały jak wariaty, najlepiej dać baterię o niskim napięciu, która - np pastylka nimh dodatkowo jest sporo mniejsza niż lipo, no i łatwiejsza w montażu.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Da radę ale próby mogę zrobić nie prędzej niż we wrześniu.
Supcio, modelarstwo to nie pożar na szczęście ;) dobrze, by od razu na płytce kogutowej były wyjścia dla świateł przód / tył z rezystorami albo chociaż miejscami na rezystor smd, żeby nie kombinować z drugą płytką albo jakimiś pająkami...
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Miodzio! Nie ma co, zasuwasz jak taran.
Nie mam wyjścia. Do pierwszej wystawy został już tylko tydzień, niestety... :eek: Czas biegnie nieubłaganie. Nie zdążę ze wszystkim, ale przynajmniej moduły nie będą zupełnie gołe. ;):) Może dzięki temu na kolejne wystawy coś się będzie zmieniało... :podstepny:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Z własnego doświadczenia wiem, że najwięcej zapału jest przed pierwszą wystawą, potem jakby mniej... Jakoś moich nie mogę pokończyć.... Ale w ciebie wierzę :)
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
Nie mam wyjścia. Do pierwszej wystawy został już tylko tydzień, niestety... :eek: Czas biegnie nieubłaganie. Nie zdążę ze wszystkim, ale przynajmniej moduły nie będą zupełnie gołe. ;):) Może dzięki temu na kolejne wystawy coś się będzie zmieniało... :podstepny:
I tak już odwaliłeś kawał dobrej roboty w tak krótkim czasie.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Ronda robią, drzewa i kwiatki sadzą a o gabarytach nikt nie myśli :(
Tak na poważnie już wygląda super, jak dojdą znaki i pewnie jeszcze kilka drobiazgów to hmmm... Czekam i kibicuję (y)
Dzięki. Na spotkanie w Warszawie nie zdążę już zbyt wiele elementów dodać, ale w przyszłości na pewno się dodatki pojawią. :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Maćku wiesz, że ja nie z tych czepialskich. Ale czy ten trójkąt nie jest za duży bądź zbędny w tym miejscu? Przejazd według czerwonej linii byłby nieco niewygodny w realnym świecie. A tak poza tym fajnie wygląda.
Myślę Mateuszu, że nie jest za duży. To skrót przez perspektywę. Jak popatrzysz na ten moduł z góry to wydaje mi się, że jest dobrze.

Rondo z góry.jpg
 

Podobne wątki