• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Samochodowa Makieta Modułowa - budowa - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Brawo Maciek(y) Trochę mnie tu nie było, a tu takie postępy. Moduły prawie gotowe. To gdzie i kiedy pierwsza prezentacja? Włocławek?
Dzięki Heniu. Pierwsze jazdy mają być w Warszawie na Bielanach za 2 tygodnie.
A na razie sieję trawę dalej i próbuję ogarnąć kabelkologię zasilania pod modułami.

Rondo trawa 01.jpg
Kable zasilanie.JPG
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Sianie trawy chyba się udało, choć kolor bardzo wiosenny i nie wiem, czy jeszcze nie dosieję jakiejś brązowej trawki, żeby kolor był bardziej pasujący do letniej pory.


Myjnia trawa 02.jpg



Dziś jeszcze pierwsze przymiarki z krzakami i drzewami.

Moduły zieleń próby 01.jpg
Moduły zieleń próby 02.jpg
Moduły zieleń próby 03.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Dziś w wolnej chwili przerabiam wikingowego komunalnego VW T5 na Car System. Na razie nadwozie z podwoziem złączone na fragment wykałaczki i pierwsza próba przejazdu po modułach ustawionych bez skręcania śrubami. Jestem pod wrażeniem, bo model daje radę na łączeniach... ;) :)

 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Powiem Ci szczerze, że jeździ bardzo dobrze, zdradź proszę jaka przekładnia i jakie napięcie.
Co do trawy, to osobiście wolę dać 60-70 % trawy szarej, a resztę zielonej, wtedy jest większy realizm późnego lata. Ale wiosna też jest ładna i takie wypielęgnowane trawniki świetnie pasują do twoich wypieszczonych ulic i chodników.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Co do trawy, to osobiście wolę dać 60-70 % trawy szarej, a resztę zielonej, wtedy jest większy realizm późnego lata.
Racja i ja tak chciałem, ale akurat mam takie trawy jakie mam i zrobiłem pierwsze sianie. Teraz czekam na kolejne kolory i będę dosiewał.
Tak to jest jak się człowiek uczy i nie ma nauczyciela w okolicy, a jedyna wiedza to teoria i filmiki. :devil::rolleyes:

zdradź proszę jaka przekładnia i jakie napięcie.
Jaka przekładnia to nie wiem, bo elementy napędowe były w zakupionym podwoziu z Fallera. Natomiast napięcie standardowe, bateria to standardowa guzikowa Varta 150H o napięciu 1,2V i pojemności 150mAh.
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
Racja i ja tak chciałem, ale akurat mam takie trawy jakie mam i zrobiłem pierwsze sianie. Teraz czekam na kolejne kolory i będę dosiewał.
Tak to jest jak się człowiek uczy i nie ma nauczyciela w okolicy, a jedyna wiedza to teoria i filmiki. :devil::rolleyes:


Jaka przekładnia to nie wiem, bo elementy napędowe były w zakupionym podwoziu z Fallera. Natomiast napięcie standardowe, bateria to standardowa guzikowa Varta 150H o napięciu 1,2V i pojemności 150mAh.
Jutro dostaniesz towar... trochę trawy....
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Ej no, weźcie, bo nam forum, przez te wasze trawy zamkną... Już sobie wyobrażam ten dym snujący się wokół modułów...
A tak serio, to zastanawiam się jak bedziesz próbował dosiewać trawę. Mi się nie udało, nowa trawa kleiła się do starej, bo niemożliwe było rozlanie kleju tylko po podłożu. Finalnie część zgoliłem, a część pomalowałem aerografem. A nerwów było co nie miara... Dlatego zawsze warto zrobić testową dioramkę, żeby na module się nie uczyć.
Na twoim miejscu zostawiłbym tę którą masz. Mój teść mawia, że lepsze jest wrogiem dobrego.
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
No ładne tu kwiatki ;) a poważnie to podobają mi się te kwiaty przy rondzie, tak po polsku. Ja na swojej dioramie dosiewałem ale dłuższą. Klej też sprawia, że pierwsza zasiana trawa twardnieje.
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Pięknie jeździ ten VW T5 , życzę jak najwięcej takich jeżdżących pojazdów po Twoich modułach.
Czy w tym systemie jest możliwość, żeby poruszające się autka miały świecące oczka ?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Uwaga od mojego kolegi architekta krajobrazu, który śledzi nasze poczynania jako szara eminencja: "Te kwiatki to sezonowe? Bo po pierwszej zimie jak dostaną soli to nic tam nie wyrośnie."
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Nie bój nic, u nas przed zimą zakładają specjalne parawany chroniące zieleń miejską przed solą i zwałami śniegu.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Uwaga od mojego kolegi architekta krajobrazu, który śledzi nasze poczynania jako szara eminencja: "Te kwiatki to sezonowe? Bo po pierwszej zimie jak dostaną soli to nic tam nie wyrośnie."
Grzesiu... Przecież teraz zim nie ma i nie sypie się solą. Poza tym to ekologiczna diorama i jest zakaz solenia. Hi, hi, hi...

Czy w tym systemie jest możliwość, żeby poruszające się autka miały świecące oczka ?
Tak można samochód oświetlić. Ja w tym roku pewnie nie zdążę, ale takie są plany, żeby światełka świeciły, koguty migały itp.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Szykuję drugi samochód i już jest zabudowa. Na razie jeszcze trzeba popracować nad zwężeniem błotników bo opony przy skręcie się zacinają... :mad:. Ale wygląda już całkiem fajnie, przynajmniej tak mi się wydaje. ;)

MB SK CocaCola Car-system.jpg
 

Podobne wątki