• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Samochodowa Makieta Modułowa - budowa - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Dziś się trochę czasu znalazło to i podgoniłem drugi moduł. Brukarze okrawężnikowali parking przy sklepie i przyjechała ziemia pod trawniki.

Aldi plac ziemia.jpg



Udało się też położyć płyty betonowe na placu warsztatu oraz fundament do bramy i furtki.

Warsztat plac 02.jpg
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
Ekipa w weekend nie ma łatwo ale skoro podjeli się roboty na wczoraj to praca idzie do przodu i coraz lepsze efekty przynosi. Ziemia to posypka? Sprawdzona metoda? Spora część maluje na brązowo. Ja przykładowo posypywałem po sianiu trawy.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Ziemia to posypka? Sprawdzona metoda?
Ziemia to po prostu ziemia z mojego ogródka, przesiana przez drobne sitko. Jedynie do klejenia używam rozwodniony wikol (tak mniej więcej 1:1) z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do naczyń, zabarwiony startą kredką brązową. Jak już wyschnie, to dosypuję ziemię, tam gdzie brakuje i zakraplam klej do posypek - Spray Fix (Polak nr kat 5595).
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Ziemia wokół placu warsztatu nawieziona i schnie.

Warsztat plac ziemia.jpg



Dziś od rana także przymiarka drzewa do zasadzenia na rondzie oraz początek prac ziemnych na module z rondem.

Rondo dąb.jpg
Rondo ziemia 01.JPG
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Podoba mi się już taki układ. Dużo włożonej pracy (czystej i starannej). Podziwiam i kibicuję (y)
Dzięki. Prace ziemne już prawie skończone. Teraz będę walczył z "zieleniną" - trawa, kwiaty, krzaki itd. A w międzyczasie trzeba popracować nad budynkami. Na razie tylko takie przymiarki na dwóch modułach:

Moduły przymiarka 01.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Zrobiłem sobie sadzarkę z łapki na muchy i powiem, że nawet fajnie się tą trawę stawia do pionu. Nie mam doświadczenia, ale jak dla mnie, to za mała różnica potencjałów jest w takiej sadzarce i trawa nie zawsze dobrze stanie w kleju. No ale "pierwsze koty za płoty" jak to mówią.


Trawa - elektrosadzarka.jpg
Trawa 01.jpg



Po kilkukrotnym przejechaniu sadzarką nad trawą zaczynają się włókna pionizować:

Trawa 02.jpg
Trawa 03.jpg



Wczorajsze prace zakończyły się obsianiem modułu

Moduł 3 trawa 01.jpg
 

Podobne wątki