• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Samochodowa Makieta Modułowa - budowa - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#41
Czasu przez weekend było mało, bo wiosna, a i pogoda sprzyjała, to i prace w ogrodzie mają priorytet. Także niewiele się u mnie posunęły prace modelarskie. Udało się zrobić wjazdy asfaltowe na planowany plac z trylinki, a także udało się położyć (czyli pomalować) asfalt na prawym nawrocie.

Skrzynka 18 nawrót prawy asfalt.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#55
Czy na Bielańskich Rodzinnych Spotkaniach z Koleją będzie makieta modułowa Faller Car System?
Tak próbujemy zrobić, żeby można było już jeździć i jak wszystko pójdzie dobrze to będzie około 5 m długości. Będzie też Faller Car System na modułach kolegów ze Szczecina, a jeśli będzie kolega @ho-kolekcjoner, to u niego na makiecie z bazą THW też jest zamontowany system Fallera.

Po zamontowaniu krawężników kolejna próba przejazdu.

 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
423 0 0
#57
W takim razie trzymam kciuki, mam nadzieję, że tym razem uda nam się spotkać i porozmawiać na żywo :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#60
Szpachlując ulicę prostopadłą do ulicy głównej zapomniałem o wjazdach na poszczególne działki. :eek::eek: Wrrrr. :mad::mad: Tym bardziej, że powierzchnia działek będzie nieco wyżej od poziomu jezdni. No to wymyśliłem, że zrobię je z kartonu. Wyciąłem, usztywniłem karton paraloidem, zeszlifowałem brzegi na odpowiedni wymiar, pomalowałem i schną.

Wjazd asfaltowy.jpg




No a teraz udało się wkleić pierwszy:

Wjazd zamontowany.jpg
 

Podobne wątki