• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moje modelarstwo - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Trzymam kciuki, żeby do tego czasu udało Ci się zrobić jak najwięcej. Jeśli chodzi o klejenie podłoża to polecam Ci pryskać całość alkoholem izopropylowym, który pomaga klejowi wchodzić w każdy zakamarek, a następnie matowym klejem Mod Podge rozcieńczonym z wodą i paroma kroplami płynu do mycia naczyń. Bardzo szybko wiąże i tworzy się fajna skorupa. Można też pryskać na zasianą trawę i inne elementy krajobrazu, bo nie zostawia żadnych śladów.
Ja do klejenia posypek używam Balfix firmy Polak nr kat. 5589 i jak dla mnie jest genialny. Nie przebarwia posypki i klei bardzo mocno. Na kolejne warstwy używam Sprayfix też z firmy Polak nr kat. 5596 i to jest także genialny specyfik. Pryska się nim po posypaniu kolejnej warstwy i zostawia na 24godz. do wyschnięcia. Klej po wyschnięciu jest przezroczysty matowy. Klei rewelacyjnie i bardzo mocno, i co ważne, nie zmienia ukształtowania ani struktury posypanego terenu. Trzeba tylko pamiętać, żeby utrzymywać w czystości spryskiwacz, bo lubi się zapchać i zakleić...
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Zdaje się że Herpa robi jakieś BMW policyjne z Australii czy nawet dwa to już możesz zrobić kontrolę.:devil:
Tak Piotrze, robi, ale cena modelu jest jak dla mnie nie do zaakceptowania. Jeżeli osobówka w skali 1:87 jest sprzedawana powyżej 100 zł, to ja odpadam. Wolę tyle zapłacić za ciężarówkę w skali 1:43.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Wczoraj dosypałem drobniutkiego piaseczku i jeszcze raz rozjeździłem drogę. Na szczęście wyschło (kominek to świetna sprawa w takich szybkich projektach), a dziś malowanie na kolor zbliżony do ziemi australijskiej... :)

Droga australijska 03.jpeg




Zieleni już nie zdążę, także pojedzie na targi taka surowa. ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Dawno się tu nic nie działo. Czas leci szybko i już minęło 10 miesięcy... :eek:o_O Ale coś tam się u mnie dzieje...
Buduję właśnie salon Smarta. Budynek to model Buscha do sklejania. Postanowiłem go trochę urealnić modelami, figurkami i plakatami reklamowymi...

Smart Salon 001.jpeg
Smart Salon 002.jpeg