• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moje modelarstwo - mafo

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#63
Fajnie tylko jakby miała diorama pod rolnicze zostać to dobrze by było dać kępki trawy na środku drogi.
Co do chmury kurzu bardzo fajna tylko kolor bym bardziej zbliżył do nawierzchni drogi i zrobił ją o 2/3 mniejszą ;)
Maciek żeby nie było nie czepiam się :D
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#64
ajnie tylko jakby miała diorama pod rolnicze zostać to dobrze by było dać kępki trawy na środku drogi.
Co do chmury kurzu bardzo fajna tylko kolor bym bardziej zbliżył do nawierzchni drogi i zrobił ją o 2/3 mniejszą ;)
Maciek żeby nie było nie czepiam się :D
Dzięki za podpowiedzi. To moje początki. Chmurę muszę poprawić, bo dla mnie jest za gęsta i może rzeczywiście za duża. Drogę też muszę prysnąć jaśniejszym kolorkiem i będzie dużo lepiej. Co do kępek, to nie miałem takiej dzikiej łąki, więc trawkę posiałem, a czy to będzie rolnicza, czy rajdowa, to jeszcze nie wiem. W założeniu miała być rajdowa. :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#65
Tą rajdówką zakasowałeś wszystko, jak dla mnie. Teraz poprosimy poradnik krok po kroku jak to wykonać :D
Na początek kawałek zwykłej waty:
IMG_9520.jpg


Teraz trzeba ją rozwłóknić i uformować przykładową chmurę kurzu:
IMG_9521.jpg


Przykładając model samochodu formujemy początek, tak, żeby z przednich kół też pojawiał się kurz:
IMG_9522.jpg


Teraz zostaje najtrudniejsze, czyli malowanie. Ja używam aerografu, ale pęd powietrza jest tak duży, że niszczy układ waty i nadaje mu często zupełnie inny kształt. Tu trzeba trochę powalczyć. Może jakbym miał aerograf z regulacją ilości powietrza, to byłoby łatwiej, a tak to trzeba się męczyć. Po malowaniu wyszło to mniej więcej tak:
IMG_9523.jpg


Trochę poprawiłem jeszcze tą chmurę i położyłem na dioramce:
IMG_9524.jpg


IMG_9525.jpg
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#66
Trudny do uzyskania efekt, ale doceniam próby ;) Wydaje mi się, że ten kurz bardziej przypomina jakiś gęsty dym z pożaru. Dużo lepiej to wyglądało przed malowaniem. Nie da się już po malowaniu, ponownie tego zmierzwić? Może jakiś jaśniejszy kolor? Może warto też psiknąć z aero po tej trawie przy drodze to wtedy kontrastu takiego nie będzie :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#67
Kolor zrobiłem taki jak droga. Ale jeszcze jest to za gęste. Muszę popróbować i bardziej rozdzielić tą watę. Nie wiem tylko jak ją pomalować, bo pęd powietrza z aerografu psuje całą strukturę waty. :(
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#68
Kolor zrobiłem taki jak droga. Ale jeszcze jest to za gęste. Muszę popróbować i bardziej rozdzielić tą watę. Nie wiem tylko jak ją pomalować, bo pęd powietrza z aerografu psuje całą strukturę waty. :(
Maciek można jeszcze spróbować inaczej namoczyć dobrze w farbie watę potem dać jej wyschnąć a dopiero potem rozdzielać., włókna złapią kolor i powinno być ok.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#69
Maciek można jeszcze spróbować inaczej namoczyć dobrze w farbie watę potem dać jej wyschnąć a dopiero potem rozdzielać., włókna złapią kolor i powinno być ok.
O tym nie pomyślałem. W takim razie będę próbował nadal. Jak coś zdziałam to wkleję fotki.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#70
Ostatnio popełniłem taką małą dioramkę (15x25cm).

IMG_0661.jpg
IMG_0663.jpg



Spróbowałem zrobić trochę śladów opon, ale przy czarnym kolorze nawierzchni to wyszło tak i z góry wyglądało nawet, nawet:

IMG_0664.jpg
IMG_9530-1.jpg



Ale przy próbie fotek z innej perspektywy to się wszystko zmieniło:

IMG_9546-1.jpg
IMG_9547-1.jpg



Więc przemalowałem asfalt:

IMG_0667.jpg



dodałem ślady opon i wyszło tak:

IMG_0678.jpg
IMG_9768.jpg
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#72
Popełniłeś świetną rzecz!! Diorama jak z telewizji podczas relacji wyscigów na torze!(y) Pięknie się juz tam prezentuje Bmka, świetna dioramka do robienia zdjęć(y)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#74
Nurburgring jak się patrzy :) Oj ile okrążeń na tym torze się przejechało w Grand Turismo albo Forzie :D Jak dla mnie świetna, może przydało by się ciut więcej śladów użytkowania jak jakieś ślady opon w trawie. lekko przyrdzewiała i brudna barierka, może nawet wgięta. Ogólnie, jest genialna. Jak zrobię swoje dwia driftowozy i to do Ciebie na sesje zawitam :D
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#75
Świetny zakręt , tylko bym więcej gumy bał na wewnętrznej zakrętu .
No właśnie tak myślałem, ale boję się przesadzić, bo potem zostanie malowanie od nowa. Popróbuję jeszcze. :)[DOUBLEPOST=1412536551][/DOUBLEPOST]
Nurburgring jak się patrzy :) Oj ile okrążeń na tym torze się przejechało w Grand Turismo albo Forzie :D Jak dla mnie świetna, może przydało by się ciut więcej śladów użytkowania jak jakieś ślady opon w trawie. lekko przyrdzewiała i brudna barierka, może nawet wgięta. Ogólnie, jest genialna. Jak zrobię swoje dwia driftowozy i to do Ciebie na sesje zawitam :D
Popróbuję trochę zwaloryzować barierkę i trawę, a na fotki zapraszam, to przecież tylko 50 km od Ciebie.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#76
A co do śladów hamowania to ja bardziej zrobił bym je w takiej lini:

Bez tytułu.png


Jeśli nie chcesz fotek w temacie to śmiało usuń. I wybaczcie za moje "uzdolnienie" plastyczne w Paincie :p
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#77
A co do śladów hamowania to ja bardziej zrobił bym je w takiej lini:

Zobacz załącznik 234730

Jeśli nie chcesz fotek w temacie to śmiało usuń. I wybaczcie za moje "uzdolnienie" plastyczne w Paincie :p
Fotek nie usuwam, bo mi nie przeszkadzają, a wręcz urozmaicają temat.
Trzeba będzie popróbować, bo może i tak będzie lepiej te ślady opon poprowadzić. Ja wzorowałem się na tego typu fotkach znalezionych w internecie:

DDTM 002.jpg DTM 001.jpg DTM 003.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#79
Maciek świetna diorama , ale mi się bardziej podobała z ciemnym asfaltem , co do śladów opon to mogą być, najczęściej jest tak że auto leci do zakrętu , ostro hamuje i ślady są prosto ( i wypada z zakrętu) , natomiast te krótkie ślady są jak najbardziej ok.