• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje modelarstwo - mafo

OP
OP
Mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Siatka jest wycinana laserem z kartonu i może trochę grubo wygląda, ale z kartonu pewnie cieńszej się nie da. Słupki to kartonowe paski naklejone na siatkę (w komplecie). Ja dołożyłem jedynie drucik wklejony w siatkę, żeby można było lepiej umocować siatkę w fundamencie (wycięty pasek z 2mm kartonu).

Płot siatka 03.jpg

Testowałem piękny różowy tiul podprowadzony żonie i o niebo lepiej się prezentował.
Też próbowałem z różnymi siateczkami, tiulami itp ale jakoś brakowało mi cierpliwości z ułożeniem tego ustrojstwa równo, a jak próbowałem usztywnić cyjanoakrylem albo paraloidem, to niestety, oczka się zaklejały i po pomalowaniu słabo to wyglądało. Można też zrobić z fototrawionej blaszki, ale koszty przeważyły na karton.

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Niewiele do przodu, ale zawsze coś... :) Dziś takie tam przymiarki podczas wklejania fundamentu pod płot:

Płot siatka 04.jpg
Płot siatka 05.jpg

I taki rzut ogólny z ustawioną, i jeszcze nie przyklejoną siatką:

Płot siatka 06.jpg

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Znów znalazłem chwilkę wolnego to i się wkleiło parę elementów. Siatka wklejona, brama też, a i doszło kilka drzewek od Freona.
Rzut ogólny na moduł

IMG_7317.jpg

i kilka szczegółów:

IMG_7318.JPG
IMG_7319.jpg
IMG_7320.jpg
IMG_7321.jpg