• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje modelarstwo - mafo

Pietras83

Aktywny użytkownik
Pięknie jeździ ten VW T5 , życzę jak najwięcej takich jeżdżących pojazdów po Twoich modułach.
Czy w tym systemie jest możliwość, żeby poruszające się autka miały świecące oczka ?

Astro

Znany użytkownik
Uwaga od mojego kolegi architekta krajobrazu, który śledzi nasze poczynania jako szara eminencja: "Te kwiatki to sezonowe? Bo po pierwszej zimie jak dostaną soli to nic tam nie wyrośnie."

OP
OP
Mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Uwaga od mojego kolegi architekta krajobrazu, który śledzi nasze poczynania jako szara eminencja: "Te kwiatki to sezonowe? Bo po pierwszej zimie jak dostaną soli to nic tam nie wyrośnie."
Grzesiu... Przecież teraz zim nie ma i nie sypie się solą. Poza tym to ekologiczna diorama i jest zakaz solenia. Hi, hi, hi...

Czy w tym systemie jest możliwość, żeby poruszające się autka miały świecące oczka ?
Tak można samochód oświetlić. Ja w tym roku pewnie nie zdążę, ale takie są plany, żeby światełka świeciły, koguty migały itp.

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Szykuję drugi samochód i już jest zabudowa. Na razie jeszcze trzeba popracować nad zwężeniem błotników bo opony przy skręcie się zacinają... :mad:. Ale wygląda już całkiem fajnie, przynajmniej tak mi się wydaje. ;)

MB SK CocaCola Car-system.jpg

Astro

Znany użytkownik
ehh, żeby tak w życiu też było. Niby zim nie ma, a soli walą, bo mżawka marznie. Dobrze, by oprócz zakazu solenia był tez zakaz pieprzenia... głupot ;)
tutaj niestety kłopot, bo znane mi układy migające pracują na 3,7V i wyżej, a część fallerów jeździ na 1,2V, czasem 2,4V - zwłaszcza te małe. Będzie konieczna wymiana baterii na mocniejszą i obniżenie napięcia na silnik. Albo dołożenie niezależnej baterii tylko dla kogutków. Mam wprawdzie fallerka polizei z kogutami na 1,2V, ale nigdzie nie mogę dostać takich układów. Może ktoś podpowie?

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Trzeba pogadać z kolegą @Marqus, bo on swego czasu zrobił parę takich układów z migającymi diodami, choć przyznam, że nie wiem jakie było napięcie potrzebne do tych układów.
Można pogadać, czemu nie. ;)
Sterowniki do światełek głównie mam na napięcie 12 - 16V przemiennego lub stałego.
Nie montując prostownika i stabilizatora, można je zasilać napięciem 3,3 - 5V.

Astro

Znany użytkownik
Można pogadać, czemu nie. ;)
Sterowniki do światełek głównie mam na napięcie 12 - 16V przemiennego lub stałego.
Nie montując prostownika i stabilizatora, można je zasilać napięciem 3,3 - 5V.
No a na niższe napięcie? 1,2V da radę? Chodzi o to, że małe przekładnie są szybsze i aby samochody nie zasuwały jak wariaty, najlepiej dać baterię o niskim napięciu, która - np pastylka nimh dodatkowo jest sporo mniejsza niż lipo, no i łatwiejsza w montażu.

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Miodzio! Nie ma co, zasuwasz jak taran.
Nie mam wyjścia. Do pierwszej wystawy został już tylko tydzień, niestety... :eek: Czas biegnie nieubłaganie. Nie zdążę ze wszystkim, ale przynajmniej moduły nie będą zupełnie gołe. ;):) Może dzięki temu na kolejne wystawy coś się będzie zmieniało... :podstepny:

Astro

Znany użytkownik
Z własnego doświadczenia wiem, że najwięcej zapału jest przed pierwszą wystawą, potem jakby mniej... Jakoś moich nie mogę pokończyć.... Ale w ciebie wierzę :)