• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje modelarstwo - mafo

OP
OP
Mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Zrobiłem sobie sadzarkę z łapki na muchy i powiem, że nawet fajnie się tą trawę stawia do pionu. Nie mam doświadczenia, ale jak dla mnie, to za mała różnica potencjałów jest w takiej sadzarce i trawa nie zawsze dobrze stanie w kleju. No ale "pierwsze koty za płoty" jak to mówią.

Trawa - elektrosadzarka.jpg
Trawa 01.jpg

Po kilkukrotnym przejechaniu sadzarką nad trawą zaczynają się włókna pionizować:

Trawa 02.jpg
Trawa 03.jpg

Wczorajsze prace zakończyły się obsianiem modułu

Moduł 3 trawa 01.jpg

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Sianie trawy chyba się udało, choć kolor bardzo wiosenny i nie wiem, czy jeszcze nie dosieję jakiejś brązowej trawki, żeby kolor był bardziej pasujący do letniej pory.

Myjnia trawa 02.jpg

Dziś jeszcze pierwsze przymiarki z krzakami i drzewami.

Moduły zieleń próby 01.jpg
Moduły zieleń próby 02.jpg
Moduły zieleń próby 03.jpg

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Dziś w wolnej chwili przerabiam wikingowego komunalnego VW T5 na Car System. Na razie nadwozie z podwoziem złączone na fragment wykałaczki i pierwsza próba przejazdu po modułach ustawionych bez skręcania śrubami. Jestem pod wrażeniem, bo model daje radę na łączeniach... ;) :)

Astro

Znany użytkownik
Powiem Ci szczerze, że jeździ bardzo dobrze, zdradź proszę jaka przekładnia i jakie napięcie.
Co do trawy, to osobiście wolę dać 60-70 % trawy szarej, a resztę zielonej, wtedy jest większy realizm późnego lata. Ale wiosna też jest ładna i takie wypielęgnowane trawniki świetnie pasują do twoich wypieszczonych ulic i chodników.

OP
OP
Mafo

Mafo

Zespół forum
Co do trawy, to osobiście wolę dać 60-70 % trawy szarej, a resztę zielonej, wtedy jest większy realizm późnego lata.
Racja i ja tak chciałem, ale akurat mam takie trawy jakie mam i zrobiłem pierwsze sianie. Teraz czekam na kolejne kolory i będę dosiewał.
Tak to jest jak się człowiek uczy i nie ma nauczyciela w okolicy, a jedyna wiedza to teoria i filmiki. :devil::rolleyes:

zdradź proszę jaka przekładnia i jakie napięcie.
Jaka przekładnia to nie wiem, bo elementy napędowe były w zakupionym podwoziu z Fallera. Natomiast napięcie standardowe, bateria to standardowa guzikowa Varta 150H o napięciu 1,2V i pojemności 150mAh.

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Racja i ja tak chciałem, ale akurat mam takie trawy jakie mam i zrobiłem pierwsze sianie. Teraz czekam na kolejne kolory i będę dosiewał.
Tak to jest jak się człowiek uczy i nie ma nauczyciela w okolicy, a jedyna wiedza to teoria i filmiki. :devil::rolleyes:

Jaka przekładnia to nie wiem, bo elementy napędowe były w zakupionym podwoziu z Fallera. Natomiast napięcie standardowe, bateria to standardowa guzikowa Varta 150H o napięciu 1,2V i pojemności 150mAh.
Jutro dostaniesz towar... trochę trawy....

Astro

Znany użytkownik
Ej no, weźcie, bo nam forum, przez te wasze trawy zamkną... Już sobie wyobrażam ten dym snujący się wokół modułów...
A tak serio, to zastanawiam się jak bedziesz próbował dosiewać trawę. Mi się nie udało, nowa trawa kleiła się do starej, bo niemożliwe było rozlanie kleju tylko po podłożu. Finalnie część zgoliłem, a część pomalowałem aerografem. A nerwów było co nie miara... Dlatego zawsze warto zrobić testową dioramkę, żeby na module się nie uczyć.
Na twoim miejscu zostawiłbym tę którą masz. Mój teść mawia, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Martino

Aktywny użytkownik
No ładne tu kwiatki ;) a poważnie to podobają mi się te kwiaty przy rondzie, tak po polsku. Ja na swojej dioramie dosiewałem ale dłuższą. Klej też sprawia, że pierwsza zasiana trawa twardnieje.