• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje małe modelarstwo

OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#82
Prace przy budowie wagonu powoli dobiegają końca. Wykonałem malowanie wagonu, zamontowałem sprzęgi oraz wózki mają już zamontowane wszystkie zestawy kołowe.
Zdjęcie0053.jpg
Zdjęcie0056.jpg
Zdjęcie0050.jpg
Zdjęcie0052.jpg
Zdjęcie0063.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#83
Tak wygląda złożony cały zestaw do transportu transformatora energetycznego w systemie dziobowym po pomalowaniu.
Zdjęcie0124.jpg
Zdjęcie0126.jpg
Jego długość od zderzaka do zderzaka wynosi 1188mm. Następny etap prac to naniesienie oznaczeń.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#85
Kabiny obsługi są w tych wagonach, w których jest możliwość przesuwu bocznego. w tym wagonie takiej możliwości nie ma. A jak u Ciebie z postępem prac przy Twoim wagonie, że się tak zapytam?.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#86
Jak widziałeś Bipa nadal na tapecie. A Norca-24 ruszy nie wiadomo kiedy. Mam do złożenia 5 cystern do przewozu LPG, 6 wagonów Rt500 i 7 wagonów 418Va Dumpcar. Nie wspominam o M62M, do którego blachy leżą już jakiś czas i czekają na złożenie.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#93
Jeszcze nie. Mam wykonane kalki, ale do wagonu osobowego. To oznaczenie to będzie całkowita fikcja, a nad oznakowaniem wagonu do przewozu transformatora to się zastanawiam jak to wykonać.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#94
Ponieważ została skończona wersja wagonu do przewozu transformatora w systemie dziobowym, postanowiłem dokończyć wersję w systemie burtowym. Człon burtowy już mam wykonany, obecnie wykonuje dżwigary. Jeden jest już prawie gotowy, pozostało wykonać jeszcze 3 szt. Najgorsza praca to wycięcie w tym elemencie tego rowka, tak aby umieścić w nim element podtrzymujący burtę.
Zdjęcie0015.jpg
Zdjęcie0006.jpg
Zdjęcie0009.jpg
Zdjęcie0012.jpg
Zdjęcie0010.jpg