• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje kartonowe pojazdy w skali H0

Reakcje
228 0 0
#1
Witam szanownych uczestników tego forum.
Chciałbym tu przedstawić modele pojazdów wykonanych przeze mnie z kartonu w kolejowej skali H0 z zestawów modelarskich GPM. Pozwoliłem sobie zamieścić je w zakładce "Modelarstwo" bo nie jest to kolekcja gotowych modeli. Jest to jakaś alternatywa, gdy są potrzebne polskie pojazdy z konkrtetnej epoki. Budowałem je z myślą wykorzystania ich na makiecie, lub dioramie kolejowej. Każdy z modeli zbudowany jest z ok. 100 części składowych z zestawów wyciętych laserem z barwionego kartonu o różnej grubości.

Na początku model polskiego ciągnika URSUS C-385 z przyczepą.

5434.jpg 5435.jpg 5436.jpg

5437.jpg 5438.jpg 5442.jpg

To były zbliżenia, dla pokazania szczegółów konstrukcji. Na dioramie kolejowej prezentuje się już lepiej.

5418.jpg 5420.jpg 5423b.jpg



Następny to będzie model dźwigu HP3 na podwoziu samochodu STAR-21.
5288c.jpg 5292.JPG 5293a.jpg

5358.JPG 5360.jpg 5372a.JPG

Pozdrawiam,
Zdzisław
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.188 39 0
#11
Pieknie wykonane kartonówki. Szacun - dopiero teraz trafiłem na wątek. Wszystki "małe wykonania" a pojazdy z kartonu w 1/87 takie są doceniam podwójnie bo wiem jaka to robota działając w 1/220.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Galeria 0
Galeria 1

Podobne wątki