• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Moje kartonówki

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Jako że buduję chwilowo SM30 Cargo, przedstawiam kilka farb w sprayu RAL 5010. Są to: Dupli Color AQUA, Mołotow BELTON spectral, Prisma Color Schullera. I tak: Dupli AQUA nie polecam. Jest to farba wodna. Słabo kryjąca. Potrzeba wiele warstw żeby uzyskać ładne pokrycie.Uzyskałem takie, ale to była męczarnia, długi czas wilgotności ściąga kurz. Miękka i konieczny bezbarwny Tamiyi na koniec. Mołotow BELTON ładnie kryje przynajmniej na próbce. Jeszcze modelu tą farbą nie malowałem. Prisma Color również bdb farba. Ładnie kryje, nawet chyba lepiej niż Tamiya. W zasadzie przy umiejętnym malowaniu za pierwszym razem. Szybko schnie do suchej w dotyku. Ładny połysk. Wszystkie te farby ładnie przyjmują Semi Gloss Tamiyi. Są to: Dupli akryle AQUA na wodzie pozostałe na różnych żywicach. Paski maluję zielonym Beltonem. Beltony mają specyficzny strumień farby. Tak jakby malowało się atomizerem nie sprayem. Jedna krycie bdb. Zielony za pierwszym razem. Prismy są dostępne w dużym wyborze RAL. Nie wiem jak z innymi kolorami ale te polecam. Jak zrobię lokomotywy to zaprezentuję foty i będzie można porównać te farby na modelach.
 

Załączniki

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Niebieski siłą rzeczy ma bardzo dobry pigment, więc i niezłe krycie. Nawet przy gorszych rodzajach farb.
Belton z tego co pamiętam jest matowy. Ale to bardzo dobra farba.
Do tego dochodzi jeszcze wybór odpowiedniej dyszy (a są różnego typu)- co też ułatwia sprawę przy malowaniu.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Do modeli mogę śmiało polecić farby w sprayu Motip samochodowe po 150 ml - wadą jest tylko to, że nie są oznaczone wg. palety RAL tylko kodów fabrycznych lakierów więc najlepiej na żywo zobaczyć w sklepie.
Witam. A masz może jakieś doświadczenie z Dupli Color RAL ACRYL Połysk(...)
Pytanie co prawda nie do mnie ale sam się nad tym zastanawiałem jako, że to ten sam producent, trzeba będzie kiedyś wypróbować ;)
 

Podobne wątki