• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Moje kartonówki

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
To jest rys tylko poglądowy.Jest kilka błędów. Wg tego rysunku nie można stosować kół fabrycznych tylko samemu wytoczyć lub zrobić z plastiku. Jak zrobię wagonik to wtedy rozrysuję i opiszę. Wszystko zależy od tego czy koła mi się udadzą. Jeżeli nie udadzą to całość do kosza.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Pięknie -szczegółów ,że ho ho :)(y)
Jenak jak patrzę na zdjęcie szóste - czy nie za "grube" te ryfle na blasze podłogi skrzyni ładunkowej ?
Sugerował bym dać troszkę mniejsze.
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Pięknie -szczegółów ,że ho ho :)(y)
Jenak jak patrzę na zdjęcie szóste - czy nie za "grube" te ryfle na blasze podłogi skrzyni ładunkowej ?
Sugerował bym dać troszkę mniejsze.
Troszkę. Ale i tak dobrze wygląda. Fotka wyolbrzymia .Jakoś nie spotkałem ryfli łezkowych w H0. Może ktoś by wytoczył kółka do WM10 i WM5? Czy próbowaliście kiedyś zlecić to jakiemuś zegarmistrzowi lub grawerowi co posiadają tokareczkę CNC ?
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Pogadaj z EFC loko, ma/miał w ofercie WM-10, do której były dołączone toczone koła. Może zostało coś na stanie?
Pogadaj z EFC loko, ma/miał w ofercie WM-10, do której były dołączone toczone koła. Może zostało coś na stanie?
Tylko rzecz w tym że ja potrzebuję koła rzeczywiste w skali. Modelarskie są za grube. Ponieważ jest odzwierciedlony układ hamulcowy z cięgłami i inny wymiar nie zmieści się.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.456 17 0
Co prawda chodziło mi o średnicę bieżni a nie o jej grubość (myślałem, że podratuję Cię czymś gotowym), ale patrząc po tych wymiarach to nie to co potrzebujesz. Trudno.
Fajna robota :)
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Pomierzyłem bieżnia bez kryzy ma 1,45 - 1,5. Zaraz pogrzebię i pomierzę średnicę. Koła metalowe czarne oś albo plastykowa albo metalowa.
 
Reakcje
228 0 0
Świetna robota. Powstaje piękny precyzyjny model.
Modrzew, czym malowałeś "podwozie" WM10 ? , Twoja czerń "nie gubi" szczegółów modelu. Jest to jakaś mieszanka farb, czy wash srebrzanką ?
Ja w swoich modelach mam z tym ciągle problem.
Z czego wykonujesz elementy połączeń ruchomych np. układu hamulca, łby śrub i sworzni, itp ?
Jak wykonujesz gięcie elementów polistyrenowych ?

Pozdrawiam,
Zdzisław
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki