• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Moje kartonówki

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
Mogę się pochwalić tym, że na SM30a-1022 miałem ponad 2 tysiące służb od 2010 roku do kwietnia tego roku, gdzie podczas jazdy z Dobieszowic do Kamieńca Ząbkowickiego urwało korbowód w silniku. Maszyna jest właśnie w czasie przedwczesnego P4 i otrzyma całkowicie zielone malowanie jak ta ostatnia ze zdjęć. Aż się łza w oku kręci
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Pytanie do znawców. Czy mnie wzrok nie myli? Wydaje mi się że napis cargo na lewym boku jest większy a na prawym mniejszy. Zapewne wynikający z budowy podestów. Czy mam rację?
 

Załączniki

tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
152 1 0
Wyszło mi, że to zestaw kołowy z lokomotywy V36. Wikipedia twierdzi, że te lokomotywy miały średnicę kół 1100 mm - w przeliczeniu na H0 powinno być 12,6 mm.
 
Reakcje
228 0 0
Gratuluję wykonania "modeli kartonowych". Widać, że produkcja seryjna podnosi jakość !
Mam pytania do kol. Modrzewia:
- z czego wykonane są elementy wózków jezdnych jak resory, sprężyny ? Może gdzieś można je zakupić ?
- jak wykonujesz poręcze do SM-ek (lutowane, klejone, z czego) - nie zawsze są w blaszkach GPM-u ?
- piszesz, że robisz modele jeżdżące, z czego robisz wózki (wycinasz z blachy ?) i jak wzmacniasz ostoję ?
- pudła lokomotyw robisz z kartonu (czym go wzmacniasz - klejem CA ?), czy z arkuszy polistyrenu ?
Mam nadzieję, że będę mógł wymienić się z Tobą doświadczeniem.
Też jestem z tej branży, ale traktuję to na razie hobbystycznie.

Pozdrawiam,
Zdzisław
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Może ktoś ma fotki WM10-7525. Jestem w trakcie budowy. Odkupię też kalki do tych drezyna. Te różowate i piaskowe kolory to kolory malowań czy też odcienie wyblakłego pomarańczowego?
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
No tak. Ale ona była żółta,pomarańczowa? Czy też farby były takie pastelowe? Manufaktury malują takim pastelowym kolorem jako nówki. No ale mam wątpliwości. Niektóre są niemal wyblakłe różowe!
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
No tak. Ale ona była żółta,pomarańczowa? Czy też farby były takie pastelowe? Manufaktury malują takim pastelowym kolorem jako nówki. No ale mam wątpliwości. Niektóre są niemal wyblakłe różowe!
Tradycyjny kolor drezyn z czasów PRLu to pomarańczowy. Tylko inne maszyny do prac torowych w tamtych czasach widywałem pomalowane na żółto. Pomarańczowe były też przyczepki do drezyn, a te różne obecne kolory to wymysł z czasów po "destrukturyzacji" kolei. Różowe i jasno pomarańczowe to niedobitki nigdy chyba nie przemalowane.
 

Podobne wątki