• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Moje kartonówki

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#4
Nie wszystkie.Raczej znikomą część wystawiłem.Ale jeszcze parę sztuk zrobię. Na allegro raczej szukają jeżdżących modeli.Ja robię z kartonu żeby pokazać że i z takiego materiału można coś wycisnąć.Moje modele kręcą kolekcjonerów i to oni u mnie kupują.A po za tym nie robię na zamówienie.Jak coś mam to oferuję.Nie jestem modelarzem kolejowym tylko kartonowym, tak że budowa modeli w miarę zgodnych z oryginałem nie przychodzi mi łatwo.Moja wiedza dotycząca taboru jest bardzo ograniczona.A na forach nie zadaję pytań bo często więcej jest gderania że temat był poruszany niż fachowych i konkretnych odpowiedzi.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#6
-jeżeli piszesz ,że kartonowa -to kartonowa (papierowa) - to dopiero jest wyzwanie - wszystko wykonane z celulozy - wyobraż sobie - a więc koła ,żaluzje, poręcze i tak dalej a jeżeli zaraz dodajesz ,że zastosowałeś blaszki , metal -to to jest technika mieszana - rozumiesz różnicę ? - jak na technikę mieszaną to jeszcze daleko ...- i zróbże zdjęcia żeby było coś więcej widać - oświetl obiekt lampką , latarką, halogenem - co z tego żeś narobił kupę zdjęć ,na których mało co widać w podwoziu- zwróć uwagę na farfocle w oknach - bo to akurat widać na Twoich fotkach
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#7
Hoart bez urazy ale nie doszukiwałbym się takich drobiazgów. Ja jestem pełen podziwu dla prac kolegi modrzew. Na zacnym forum jest znikoma część modelarzy, dla których mam pełen podziw i szacunek, innni to kolekcjonerzy, a wszak wiadomo że nie jest sztuką kupić gotowy model i być modelarzem a go zrobić, zmodernizować, zwaloryzować. To jest prawdziwe modelarstwo. Budowa modeli, makiet, modułów, dioram.
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#8
Z tego wpisu rozumiem że jest Pan specem od modeli kartonowych w skali H0, przepraszam, techniki mieszanej.Może tak kilka fotek Pańskich modeli? Wątpię czy posiada Pan chociaż jeden zrobiony z wycinanki- model własnego wykonania.Budowa z kartonu to nie żywica. Tylko z blach jest trudniejsza.Wpływ ma nawet stan pogody i wilgotności powietrza.Czy można wszystkie elementy wykonać z kartonu-oczywiście że tak.Tylko po co? Ortodoksyjność w kartonówkach jest coraz rzadsza.Elementy fototrawione dedykowane do modelu nie zmieniają faktu że nadal jest to model kartonowy. I ręczę, że gdyby robił Pan dziesięć EP07 po kolei to i tak każda kolejna będzie nastręczała inne trudności.Żadnej nie buduje się tak samo.Wiem co piszę ponieważ zrobiłem już osiemdziesiąt modeli kolejowych w H0 i znam ich niuanse na wylot. Fotki robione telefonem.Jak na telefon są OK.Farfocli nie ma.Drobne ryski folii które widać tylko na foto.
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#10
Model jest prześliczny, mi osobiście w oczy rzucił się jeden błąd, mianowicie na drugim zdjęciu widać nieprawidłowe żaluzje, w tej serii ET21 miały skrócone żaluzje z tej strony.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#11
Jestem pod wrażenie twoich umiejętności i precyzji wykonania. Może nie powinienem tak pisać ale zawsze jak patrzę na twoje modele to szczęke mam na podłodze, że można taki efekt uzyskać z takiego czegoś jakim jest karton. Mega podziw dla Ciebie. (y) Uwielbiam oglądać modele zrobione przez Ciebie. Proszę o więcej :)

P.S. Może zmień tytuł tego tematu na przykład na: Moje "kartonówki"
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#12
Faktycznie.Żaluzje powinny być krótsze o jakieś 4mm. Dopiero po uwadze Kolegi to zauważyłem, chociaż wlepiałem oczy w zdjęcia z netu.Ale nie ruszam tego.I tak mi dała do wiwatu. Dzięki za uwagę.Będę pamiętał.Jak by moderator zmienił ten tytuł na moje kartonówki to proszę bardzo. Wtedy mógłbym ciągnąć ten post dalej. Pzdr.
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#14
SU46-041
 

Załączniki

  • 190,6 KB Wyświetleń: 761
  • 222,7 KB Wyświetleń: 784
  • 245,3 KB Wyświetleń: 747
  • 232,9 KB Wyświetleń: 749
  • 177,3 KB Wyświetleń: 745
  • 177,3 KB Wyświetleń: 756
  • 152,7 KB Wyświetleń: 761
  • 206,9 KB Wyświetleń: 754
  • 169,2 KB Wyświetleń: 764
  • 182,9 KB Wyświetleń: 822
  • 229,5 KB Wyświetleń: 806

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#16
Dla mnie jesteś mistrzem w tym co potrafisz zrobić z kartonu. Chylę czoła przed twoimi zdolnościami. (y)
Czy ten model też planujesz sprzedać bo jestem nim baaaardzo poważnie zainteresowany?
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#19
Coś się porobiło bo nic nie widać. Zdjęcia znikneły :niepewny:[DOUBLEPOST=1406726844,1406726043][/DOUBLEPOST]Już się "naprawiło" i zdjęcia wróciły.:)
Jestem pod mega ważeniem tego co potrafisz "wyczarować" z kartonu. Wiem, że nie powinno się tak pisać i mówić ale słów mi brak, i jednak napiszę: Moja szczęka leży na podłodze. Brawo !! (y) Jak dla mnie jesteś mistrzem świata w tym co robisz. (y)
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#20
Dzięki za uznanie.W najbliższym czasie pokażę EP09-017 i SU45-225. Muszę tylko zamontować zderzaki i parę drobiazgów.
 

Podobne wątki