• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Moje kartonówki

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#82
No i Przewoźna Podstacja Transformatorowa ASEA z wydawnictwa " Model z Kartonu " gotowa.
 

Załączniki

  • 150,3 KB Wyświetleń: 308
  • 129,4 KB Wyświetleń: 298
  • 127 KB Wyświetleń: 294
  • 108,5 KB Wyświetleń: 290
  • 114,5 KB Wyświetleń: 293
  • 131,9 KB Wyświetleń: 288
  • 137,9 KB Wyświetleń: 285
  • 123,1 KB Wyświetleń: 280
  • 139,3 KB Wyświetleń: 282
  • 111,4 KB Wyświetleń: 279
  • 97,9 KB Wyświetleń: 271
  • 105,7 KB Wyświetleń: 266
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#83
Dalsze fotki.
 

Załączniki

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#85
Model trudny i pracochłonny w budowie.Poszła na niego puszka podkładu , puszka zielonego i puszka szarego. Dużo, ale trzeba było dla uzyskania ładnej powierzchni.Model ma ruchome koła metalowe i skrętne wózki. Różnica w stosunku do modeli z GPM i ZETKI jest taka że modele z Delta-te są trochę wyższe. Nie wiem jak to się ma do modeli fabrycznych.Dużo dłubaniny i zabawy z profilami z polistyrenu. Trudno w tym modelu utrzymać równoległość ostoi ze względu na długość i naprężenia. Ma tendencje do łukowania co zresztą widać na fotkach. Jakieś 0,7 mm. W następnym spróbuję wykorzystać na ostoję płytkę polistyrenową może efekt będzie lepszy.
 

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
751 0 0
#87
Zawsze podobały mi się takie rożne "dziwne" wagony. Fajnie to wygląda ciekawy temat i jeszcze ciekawsze wykonanie. Nie przestaniesz mnie zadziwiać swoimi modelami szczególnie że wykonujesz je w tak małej skali.
Czekam na następne cudaki :)
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#91
cd
[DOUBLEPOST=1454936820][/DOUBLEPOST]Niestety to wszystko karton. Tylko w tym potrafię dłubać. Ruda ma kiepskie fotki. W rzeczywistości kolorki są trochę żywsze.Dużo roboty było przy rdzy. Jeszcze można by było ją udoskonalić ale już mnie nużyło , chciałem zacząć następną.
 

Załączniki

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#92
"Niestety to wszystko karton. Tylko w tym potrafię dłubać."
Modrzew dlaczego niestety ? Modele kartonowe to bardzo wymagająca technika modelowania. To jak wyglądają Twoje modele to już wyższa szkoła jazdy :)
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#93
No taaak , wiem. Ale blaszki to jest to. Jednak tej dziedziny nie kumam i nigdy nie ogarnę. A z resztą po co? Są inni niech robią ja pozostaję przy swoim. Chcę zrobić serię modeli SM30 , SM40/41 może jakieś inne i pojechać na giełdę kolejową. Ale to dopiero po wakacjach bo robota żmudna i długotrwała. Obecnie próbuję SM30 cargo. ale wszystko zależy od tego jak położą się kalki.Podoba mi się też pomarańczowa dolkomu z wagonem gospodarczym ale kalki brak. Może ktoś by zaprojektował arkusz z takimi różnymi nietypowymi jak właśnie dolokom , stk itp. oczywiście odpłatnie?:)
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#94
Jak zrobisz malowanie PKP CARGO, to jestem chętny na zakup.
Więc jak możesz, to pamiętaj proszę o mnie.
 
Z

Zv

Gość
#95
Tego goscia trzeba izolowac... psychopata!! Ja tez kocham karton i dlubie w nim sporo ale tak nie umiem! @modrzew napisz no jeszcze co ty bierzesz ☺ jak dla mnie to jesteś z Kypaxa ☺ szacun.
 
Reakcje
1.731 13 0
#99
Zamawiam zieloniutką SM30, z wagonem gospodarczym!!! :)
[DOUBLEPOST=1454994866][/DOUBLEPOST]Czy wagony gospodarcze to tylko ten rodzaj co widać na fotce czy będą też inne:rolleyes:?
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Raczej do Poznania nie pojadę bo czuję że nie będę miał z czym. Kiedyś jeździłem na zawody kartonowe ale nie byłem zadowolony pomimo że wygrywałem. Jakoś nie leżało mi że jury wystawia swoje modele w konkursach. Oczywiście zdobywałem pierwsze miejsca bo nie mieli wyjścia ( sami wiecie dla czego). Na razie robię SM30 bo mam gotowe ostoje tylko eksperymentuję z pudłami. Daniel Loko pyta się o wagony gospodarcze. Owszem będę robił i inne. Ciągle szperam w necie i szukam coś niestandardowego. Tak jak wagon z pomarańczową SM30 z Dolkomu. Jednak dopiero niedawno odkryłem że jest on zbudowany na bazie wagonu WM10 jak wiele innych dziwadeł.Jednak rys. technicznych jest jak na lekarstwo. Nie wiem jak to jest z naszą PKP. Ruski , niemiecki czy amerykański tabor można znaleźć w necie z rys. technicznymi , wymiarami i dokładnymi fotkami a nasz jest objęty jakąś tajemnicą. Prośba do właścicieli galerii kolejowych. Róbcie fotki też z boku od czoła i detali i nie blokujcie fotek. Przecież jesteśmy wszyscy lub prawie wszyscy modelarzami. Jak nie będziemy sobie na wzajem udostępniać materiałów to jak to się będzie rozwijać. Chyba będę musiał kiedyś przedstawić relację z budowy modelu kartonowego w H0. Może to kogoś zachęci do budowy. Nie mam konkurenta na forum. Chociaż tak na prawdę nie chodzi o rywalizację a o wymianę doświadczeń. Zachęcam do budowy szczególnie kolekcjonerów do gablotki. Może to nie jest takie tanie modelarstwo ale za 150 czy 250 zł za materiały i można już zbudować ładny model. A zapewniam was że będzie wyglądał lepiej od fabrycznych najlepszych marek. Moje modele nie są fantazją. Nawet ta ostatnia ruda. Wszystko jest tak jak w realu i wg fotek oryginałów. Dzięki za uznanie i będę się starał jeszcze Was czymś zaskoczyć.
 

Podobne wątki