• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje kartonówki

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
To jest rys tylko poglądowy.Jest kilka błędów. Wg tego rysunku nie można stosować kół fabrycznych tylko samemu wytoczyć lub zrobić z plastiku. Jak zrobię wagonik to wtedy rozrysuję i opiszę. Wszystko zależy od tego czy koła mi się udadzą. Jeżeli nie udadzą to całość do kosza.

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Pięknie -szczegółów ,że ho ho :)(y)
Jenak jak patrzę na zdjęcie szóste - czy nie za "grube" te ryfle na blasze podłogi skrzyni ładunkowej ?
Sugerował bym dać troszkę mniejsze.
Troszkę. Ale i tak dobrze wygląda. Fotka wyolbrzymia .Jakoś nie spotkałem ryfli łezkowych w H0. Może ktoś by wytoczył kółka do WM10 i WM5? Czy próbowaliście kiedyś zlecić to jakiemuś zegarmistrzowi lub grawerowi co posiadają tokareczkę CNC ?

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Pogadaj z EFC loko, ma/miał w ofercie WM-10, do której były dołączone toczone koła. Może zostało coś na stanie?
Pogadaj z EFC loko, ma/miał w ofercie WM-10, do której były dołączone toczone koła. Może zostało coś na stanie?
Tylko rzecz w tym że ja potrzebuję koła rzeczywiste w skali. Modelarskie są za grube. Ponieważ jest odzwierciedlony układ hamulcowy z cięgłami i inny wymiar nie zmieści się.

Co prawda chodziło mi o średnicę bieżni a nie o jej grubość (myślałem, że podratuję Cię czymś gotowym), ale patrząc po tych wymiarach to nie to co potrzebujesz. Trudno.
Fajna robota :)

Świetna robota. Powstaje piękny precyzyjny model.
Modrzew, czym malowałeś "podwozie" WM10 ? , Twoja czerń "nie gubi" szczegółów modelu. Jest to jakaś mieszanka farb, czy wash srebrzanką ?
Ja w swoich modelach mam z tym ciągle problem.
Z czego wykonujesz elementy połączeń ruchomych np. układu hamulca, łby śrub i sworzni, itp ?
Jak wykonujesz gięcie elementów polistyrenowych ?

Pozdrawiam,
Zdzisław

Załączniki

Ostatnio edytowane: