• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ACME - modele wagonów pasażerskich

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
Akurat nie chodzi mi o skład Bystrzycy bo kompletuje starego Lecha, który to kiedy weszły kategorie IC/EC miał w składzie 136A tyle ze z dumnym napisem na burcie "Inter City" jak ma to miejsce w Bystrzycy. Stary skład Lecha: 5x2kl+ Wr+ 4x1kl. I tu brakują mi tylko 3x 1kl.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Na stronie sklepu Pana Naumanna pojawił się wagon kolei węgierskich WLABmz w oznaczeniach z VI epoki. Z tego co wiem to tego wariantu w ofercie Acme jeszcze nie było. Moje pytanie dotyczy pojawienia się w całej sprawie nazwy Albert-Model. Czy wiecie może czy ten wagon został wyprodukowany przez firmę Acme na zamówienie firmy Albert-Model tak jak miało to miejsce w przypadku Chrobrego na zamówienie naszego Dream? Czy może wagon jest dziełem wspólnym tych firm lub coś jeszcze innego ?
I moje drugie pytane. Skoro w ofercie Acme dotychczas nie było tego wagonu, a teraz się pojawił ale prawdopodobnie na specjalne zamówienie to czy oznacza to wg Was, że w najbliższych latach Acme nie będzie same z siebie zainteresowane tym wariantem tego wagonu i trzeba go brać póki jest?

http://www.naumann-online.de/shop/artikeldet.php?sid=98aaa38e00ec5013a906279f04b56365&proid=5646
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Na ile zrozumiałem niemiecki opis, jest to wielkoseryjny model, który został przez firmę Albert-Modell "zindywidualizowany" przez zmianę numeru wagonu, oznaczeń dotyczących rewizji itd. Wykonano ograniczoną liczbę takich modeli. Ja to rozumiem w ten sposób, że jest to taki sam pod względem technicznym (typ wagonu, detale itp.) model, jak oferowane przez ACME, tyle, że zmienionymi oznaczeniami. Jeżeli komuś zależy konkretnie na tej wersji oznaczeń, to chyba trzeba brać. Jeżeli nie, to rozumiem, że identyczne wagony z innymi oznaczeniami były/są/będą normalnie dostępne. Ale może ja coś źle zrozumiałem...
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Tak, faktycznie jest tak jak Pan napisał. Po angielsku wynikało, iż jest to model przygotowany dla firmy Albert-Model ale niemiecki opis jest precyzyjniejszy i faktycznie potwierdza Pana wersję.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Angielski tekst jest bardziej skrótowy, dlatego, mimo, że niemiecki znam słabiej, posłużyłem się wersją oryginalną opisu (w końcu to niemiecki sklep). Po angielsku napisano wręcz, że model został wyprodukowany przez Albert-Modell (produced by the Hungarian company Albert-Modell).
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
518 41 1
Wagon sypialny ACME 52030 wraz z kuszetką 52020 kupiłem lata wstecz, jeszcze od Irka Rokosza w Warszawie,
który miał zresztą bardzo bogatą ofertę wagonów ACME i LS Model.

Jeśli dobrze pamiętam to dokładnie te wagony (z tymi numerami taborowymi) jeździły w "Batorym":

http://www.reisezugwagen.eu/?cat=43&paged=3

http://www.reisezugwagen.eu/?p=1265

Model bardzo ładnie się prezentuje i warto go mieć.
Model jest lub był modelem wielkoseryjnym i pojawiał się w ofercie producenta, ale z innym numerem katalogowym (i co za tym idzie taborowym),
przedstawiający wagon, pasujący do innego składu (Budapeszt-Wiedeń):

http://www.reisezugwagen.eu/?p=6057

Natomiast co do oferowanego przez Naumann'a wagonu, będzie dokładnie tym samym wagonem sprzed lat ale z innym numerem taborowym,
ewentualnie datą rev. etc. zgodnie z zamówieniem...
A czy jest to fabryczna edycja, czy "przenumerowanka" tego nie wiem.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Przy wagonie sliperetka ( z zestawu 55054) było coś takiego, że mamy to obudowanie wagonu tuż przy wózkach w czasie wjeżdżania w łuk wagon wyskakiwał mi z toru ( to samo było z jednym wagonem z zestawu EC Wawel 55087).
I co zrobiłem?
Wziąłem pilnik trochę zeszlifowałem i gotowe.
Ja również mam ten problem. W obu wagonach PKP elementy wózka wadzą o osłony. Pytanie do kolegów. Czy piłujecie osłony podwozia czy elementy wózka. Jeśli wózka to w jakim zakresie?

Poza tym czy macie również w przypadku wagonów DB tak, że bardzo kiepsko jeżdżą? Tzn. jak je luzem popchnę po torach to przejadą kilkanaście centymetrów i koniec. W obu tak jest. Nie wiecie o co może chodzić?
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Owszem, piłujemy. Elementy wózka w zakresie takim, żeby przestało zawadzać. Proste. A wgaony DB, jeśli dobrze pamietam maja fabrycznie zamontowane blaszki do odbioru prądu Należy je po prostu lekko odgiąc.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Panowie, czy ktoś posiada wagon ACME (było kilka numerów katalogowych) taki jak na zdjęciu z linka? W czym rzecz. Chodzi o to, że rozważam jego zakup (do "Polonii" lub "Chopina"-niezwykle rzadko, ale jeździł w tych pociągach). Oznaczenia tego wagonu to 61 81 21-90 i powinien on wyglądać dokładnie tak: http://www.railfaneurope.net/pix/at/car/IC-EC/Bmz/21-70_0+21-90_0/120802-143.jpg
Proszę zwrócić uwagę na wózki.
Teraz model : bmz.jpg

Ponownie proszę popatrzeć na wózki.

Widoczny jest brak tłumika wężykowania. I tu moje pytanie. Czy może wagon ten posiada jednak ten tłumik, a może jest on w częściach do samodzielnego montażu.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Dzięki, to była droga przez mękę, ostatecznie zrobiłem to starą kartą kredytową, ale bałem się że gdzieś jest jeszcze jakiś zatrzask, który uszkodzę... czemu nie mogą dziady jedne jak za starych dobrych czasów przykręcić tego po prostu przy udziale śrubek? Teraz w końcu mogę zamocować poluzowaną ściankę przedziałów... i chyba zostawię jeszcze na czas jakiś tak rozmontowany ten wagon do zasiedlenia pasażerami i może do oświetlenia...
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Ma ktoś problem ze sprzęgami oczkowymi w polonii i torami geoline? Chodzi mi o to czy tylko mnie się wrednie wagony rozprzęgają czy to tak już jest i czy ewentualnie śledzie lepiej by sobie radziły w tej sytuacji...
 

pptasinski

Aktywny użytkownik
Reakcje
77 0 0
Też miałem problem ze sprzęgami w wagonach ACME, u mnie pomogła wymiana na inne oczkowe, te dołączane fabrycznie w ACME są jakby "gorsze". W obecnej chwili śmigam na śledziach i też nie mam problemów.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Nie wiem czy we wszystkich, ale w niektórych wagonach ACME gniazdo sprzęgu opada w dół - co idzie za tym, sprzęg również opada w dół.
Może to jest przyczyna.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
656 29 5
Czy ktoś spotkał się z wypadaniem wagonów typu goerlitz90 wydanych ostatnio przez Acme na łukach? W moim przypadku pomogła dopiero wymiana wózków na nieco krótsze, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 

Podobne wątki