• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Przepiękne, szkoda że tylko athearn trzyma poziom , bo naprawdę jest dużo do odwzorowania z tamtejszego rynku.
Athearn trzym poziom. Niestety, zaprzestał produkcji samochodów i teraz pozostaje tylko "druga ręka". Z tego co wiem, to jeszcze produkuje naczepy, jako ładunek na wagony. Właśnie mam kilka takich naczep i niedługo pokażę jak wyglądają te konie z ładunkiem na siodle. :)
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Athearn trzym poziom. Niestety, zaprzestał produkcji samochodów i teraz pozostaje tylko "druga ręka". Z tego co wiem, to jeszcze produkuje naczepy, jako ładunek na wagony. Właśnie mam kilka takich naczep i niedługo pokażę jak wyglądają te konie z ładunkiem na siodle. :)
Kraj który produkuje seryjnie najbardziej zdetalizowane modele kolejowe na świecie, nie ma porządnego modelu samochodu w skali...
Dziwni Ci Jankesi ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Kraj który produkuje seryjnie najbardziej zdetalizowane modele kolejowe na świecie, nie ma porządnego modelu samochodu w skali...
Dziwni Ci Jankesi ;)
Modele ma, a w zasadzie miał, bo Athearn robił kapitalnie zdetalowane modele. Teraz jak patrzę na ceny tych ciągników np tu-klik to żałuję, że kiedyś nie zainwestowałem wszystkich swoich pieniędzy w te modele, bo wtedy miały normalną cenę. Dziś byłbym bardzo bogaty.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Dzięki koledzy za komentarze. Miło mi, że te miniaturki się podobają. :)
Dziś pierwszy zestaw. Pod dwuosiowego podpiąłem srebrną naczepę Prestona. Całkiem fajnie pasuje, tym bardziej, że mam też białą naczepę i teraz będzie komplet. Białą można obejrzeć na stronie 187-klik tego tematu.

Freightliner Preston 01.jpg
Freightliner Preston 02.jpg
Freightliner Preston 03.jpg
Freightliner Preston 04.jpg
Freightliner Preston 05.jpg
Freightliner Preston 06.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Athearn nadal produkuje. Przynajmniej w N. Od niedawna wysypali na rynek kolejne przemalowanki naczep.
Ale ciągniki (MACK, prezentowałem gdzieś tam) nadal po zabójczych cenach na ebay.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Athearn nadal produkuje. Przynajmniej w N. Od niedawna wysypali na rynek kolejne przemalowanki naczep.
Ale ciągniki (MACK, prezentowałem gdzieś tam) nadal po zabójczych cenach na ebay.
No właśnie, w N-ce produkuje, a w H0 zaprzestał (przynajmniej do mnie dotarły takie informacje). Dlatego i ceny modeli w H0 stały się strasznie zawyżone. Ponad 250 zł za ciągnik, plus przesyłka z USA to już zdecydowanie za dużo... :eek::(
Te Freightlinery udało mi się kupić po 25$ za sztukę, ale były ostatnie cztery.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Właśnie przepatrzyłem, od poprzedniego wpisu, ebay.
Zestawy ciągnika H0 z naczepa od 70dolców.
I co gorsza, niewiele jest innych modeli samochodów (innych firm)
Wychodzi, że liczy się tylko Athearn, ClassicMetalWorks i Walthers.
To na tym polu europejskie firmy mają jednak większy wybór (oczywiście samochodów europejskich).
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Bardzo fajnie im to pasuje,można też pomyśleć nad jakąś cysterną o ile jest dostępna. Do mnie niedługo zawita Mack 700, i jeszcze się zastanawiam nad freightlinerem od herpy na którym się wiesza psy,ale zważywszy na posuchę na rynku jankeskim warto go mieć, jego niewątpliwą zaletą jest
obecność w Tureckich i Holenderskich spedycjach, i mam plan go przerobić na jakiegoś Turkspeda bądż też Ulusoy-a.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Dziś drugi athearnowy składak. Tym razem ciągnik trzyosiowy i długa naczepa.

Freightliner Market Transport 01.jpg
Freightliner Market Transport 02.jpg
Freightliner Market Transport 03.jpg
Freightliner Market Transport 04.jpg




I jeszcze jedna fotka w zbliżeniu, jak Athearn robi nogi w swoich naczepach...



Freightliner Market Transport 05.jpg
 

Podobne wątki