• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Porównanie wychodzi zdecydowanie lepiej na korzyść modelu z lewej strony.Lampy, wycieraczki, lusterka czy tylna belka mają jeszcze coś wspólnego z modelem, a z prawej.......? Zabawka:(
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
Porównanie wychodzi zdecydowanie lepiej na korzyść modelu z lewej strony
I to jest racja Heniu. A lusterek w Herpie nie wklejałem, bo jeszcze coś w tej miniaturce zmienię i przy pracach zapewne bym połamał. Jedno jest fajne, że dali dwa komplety lusterek do herpowskiej miniaturki.
Bardzo dobre porównanie od razu widać że na Herpę po prostu szkoda kasy .
Ciekawe jakbyś odesłał do Herpy model z odpowiednim komentarzem ?
Nie wiem co by na to Herpa powiedziała, ale sądzę, że nie wiele bym wskórał. Poza tym, jak wkleiłem te fotki i znów je obejrzałem, to już zacząłem ten model zmieniać. Na pierwszy rzut poszły przednie światła i końcówki obrysówek na zderzaku, a następnie tylne lampy. Tylne na zdjęciach wyglądają trochę krzywo, ale patrząc na model w rzeczywistości nie jest tak źle. Natomiast przednie trochę już chyba lepiej wyglądają. Na razie zmyłem ten srebrny z przodu i pomalowałem tył reflektorów, ale to jeszcze nie to co bym chciał osiągnąć. Muszę wymyślić coś innego. A jak się wkurzę, to zamówię z Haulera blaszki do waloryzacji tej Ify i pewnie wtedy nabierze ona prawdziwego wyglądu. Na razie wygląda tak:

Ifa Herpa 07.jpg
Ifa Herpa 06.jpg
Ifa Herpa 08.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
Ta herpowska Ifa nie dawała mi spokoju i wczoraj trochę popróbowałem brudzenia, tylko nie wiem, czy nie przesadziłem, i czy wygląda to w miarę naturalnie. Co prawda lubię takiego typu mocniejszy "brudzing" na modelach ale poproszę o Wasze opinie. Niestety nie mam tylko do niej jeszcze rejestracji i muszę poszukać jakiejś z lat 60 ubiegłego wieku.
Herpowska Ifa w pracy... ;)

Ifa Wywrotka 01.jpg
Ifa Wywrotka 02.jpg
Ifa Wywrotka 03.jpg
Ifa Wywrotka 04.jpg
Ifa Wywrotka 05.jpg




I na koniec złapana jeszcze na dawnej czarno-białej fotce:


Ifa Wywrotka 06 cz-b.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Delikatny, fajny wash, fajnie zrobiony kiper. Popracowałbym jednak nad podwoziem. To najtrudniej zrobić, ale postaraj się nieco bardziej równomiernie rozłożyć brud. Nie wiem czym robiłeś to błoto, więc nie umiem Ci doradzić jak to poprawić.
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
Pastelowe kredki w kolorze ziemi, błota czy jak tam lubisz - ścierasz na papierze ściernym. Pędzel z krótkim włosem(ja używam ok 0,8 cm) taki "rozczochrany" . Następnie "malujesz" tym pyłem - stosując jeden kolor lub kilka (np.. w kiprze) - można lekko dmuchnąć usuwając nadmiar. A jak dojdziesz do wprawy można potraktować... i teraz nie wiem- chyba kiedyś prysnąłem matowym verniksem, ale podobno można też lakierem do włosów??(nie próbowałem)
Zresztą najlepszy efekt daje ten zwykły pył...koła już tak nie je...ą plastikiem.

Czerwone magnum, a właściwie naczepę tak brudziłem...bez lakieru( w moim temacie)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Czasem trzeba coś poprawiać kilka razy żeby efekt spodobał się robiącemu, więc nie załamuj się. Cały czas człowiek się uczy i poprawia swoje techniki.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
Czasem trzeba coś poprawiać kilka razy żeby efekt spodobał się robiącemu, więc nie załamuj się. Cały czas człowiek się uczy i poprawia swoje techniki.
Dzięki za podpowiedzi. Podwozie i koła robiłem farbą, ale rzeczywiście, trzeba tam dać trochę jakiegoś pyłu. Jak popracuję nad nią to znów dam fotki. Zastanawiałem się też, czy błotniki przednie nie pomalować na ciemny kolor od spodu?
 

Podobne wątki